Ana sayfa Genel Bilgiler Ziraat Bankası Vefalı Hesap Nedir

Ziraat Bankası Vefalı Hesap Nedir

1279
0

Ziraat Bankası Vefalı Hesap Nedir

Vadeli mevduat hesabı olan Ziraat bankası vefalı hesap, yatırılan paranın oranına göre belirli faiz oranları ile artmasını sağlayan hesap türüdür. Vadeli mevduat hesabından farkı ise istenildiği zaman çekme şansı vermektedir. Bu sayede yatırılan parayı belirli günler, aylar ya da yıllar içerisinde değil, istenildiği zaman çekme fırsatı bulunmaktadır.


Ziraat Bankası Vefalı Döviz Hesabı Nedir?

Ziraat bankasına ait vefalı hesap türlerinde Türk Lirasının yanı sıra döviz hesabı da mevcuttur. Ziraat bankası vefalı döviz hesabı, yatırılan döviz paralarına belirli oranlarda faiz ile paranın artmasını sağlayan sadece Dolar ve Euro eklenebilen vadeli mevduat döviz hesabıdır. Burada belirli dönemlere yer veren Ziraat bankası, 366 gün için 2 dönem, 181 gün için 4 dönem ve 92 gün için de 8 dönem olacak şekilde Ziraat bankası vefalı döviz hesabı açılabilmektedir. Seçilen dönemlere ve yatırılan paranın miktarına göre faiz oranları artarken, en düşük 5.000 Euro ve Dolar olacak şekilde para yatırılabilir. En fazla limit ise 250.000 Euro ve Dolar şeklinde sınırlandırılmaktadır.

Ziraat Bankası Vefalı Faiz Oranları Nelerdir?

Her bankanın faiz oranları olduğu gibi Ziraat bankasına da ait özel faiz oranları mevcuttur. Bu faiz oranları işlemlere, paranın miktarlarına ve dönemlere göre değişiklik göstermektedir. Ziraat bankası vefalı faiz oranları döviz hesabına ve Türk Lirasına göre 2 farklı kategoride sıralanmaktadır.

Türk Lirası için;

  • 181 gün vefalı faiz hesap oranları % 12,75 faiz oranında,
  • 92 gün vefalı vade oranı % 13,75 faiz oranında,
  • 32 gün vefalı vade faiz oranı % 13,50 olacak şekilde faiz oranındadır.

Döviz hesabı için;

  • 366 gün olan 2 dönemlik vefalı döviz oranı % 1,10 Euro, % 2,35 ise Dolar faiz oranı,
  • 181 gün olan 4 dönemlik vefalı döviz oranı % 2,35 Dolar, % 1,10 ise Euro faiz oranı,
  • 92 gün olan 8 dönemlik vefalı döviz oranı % 1,10 Euro, % 2,35 ise Dolar olacak şekilde vefalı döviz faiz oranı mevcuttur.
Ziraat Bankası Vefalı Hesap Hesaplama Nasıl Yapılır?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here