Ana sayfa Kredi Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Özellikleri

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Özellikleri

422
0

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Özellikleri

Ziraat bankası müşterilerine ikinci el ve sıfır araçlar için 60 aya kadar kredi kullandırmaktadır. Sabit faiz uygulayan banka müşterilerine uygun seçenekli kredi kullandırmaktadır. 60 ay vadeli krediyi en fazla 5 yaşındaki araçlar için kullanabilirsiniz. Hafif ticari araç almak içinde bu krediyi kullanabilirsiniz. Teminat için aldığınız aracı rehin bırakmanız yeterlidir. Bazı özel durumlarda tüketicilerden ek teminat istenir. Ziraat bankası taşıt kredisi başvurusu yaparken kredi boyunca kasko ve hayat sigorta yaptırmak zorundasınız. Ziraat bankası kredisi için ziraat bankası şubeleri, ziraat mobil, internet şube, çağrı merkezi ve ziraat web şubesini kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Ziraat bankası araç kredisi için müşterilerine 1.71 faiz oranı uygular. Bu ücret sadece faiz oranı olup banka başka kesintiler de yapmaktadır. 60 ay vadeli 40 bin lira taşıt kredisi için yıllık maliyet oranı % 2.07 olarak hesaplanır. 40 bin lira için aylık taksit tutarınız 1165 liradır. 48 ay vadeli taşıt kredisi çektiğiniz zaman 1318 lira ödemeniz gerekir. 36 ay vadeli 40 bin lira kredi için aylık 1582 lira ödemeniz gerekir. 40 bin lirayı 24 ay vadeli çektiğinizde aylık ödeyeceğiniz miktar 2127 liradır.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi için Gerekli Belgeler

Ziraat bankası taşıt kredisi almak için başvuru yaptığınızda şu belgeleri temin etmeniz gerekir:

  1. Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
  2. Gelir belgesi (maaş bordrosu)
  3. Araç ruhsat fotokopisi
  4. Serbest meslek çalışanları bağlı olduğu kuruluştan alacağı üyelik belgesi
  5. Tüzel kişiliklerin ortağı olan bireylerden şirkete ait sözleşmenin yer aldığı ticaret sicil gazetesi fotokopisi

Banka bu belgelerin dışında ek belge talep edebilir. Kredi notu yüksek olan tüketicilerden genelde ek belge istenmez. Önceki finans işlemlerinde sorun yaşanmayan tüketicilerden farklı teminat talep edilmez. Ziraat bankası taşıt kredisinden emekli ve çiftçiler ile gayrimenkul kira geliri olanlar faydalanabilir.

Çiftçiler çiftçilik belgesiyle, emekliler ise emekli aylık dökümüyle kredi başvurusunda bulunabilir. Gayrimenkul kira geliri olanlar ise tapu belgesine ek olarak ilgili kira kontratı ile araç kredisi başvurusunda bulunabilirler.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Başvuru Süreci

İlk etapta kullanmak istediğiniz kredi tutarını belirlemelisiniz. Aylık ödeme tutarını ve toplam geri ödeme tutarını göz önünde bulundurarak krediyi çekmelisiniz. Bankanın size sunduğu formda bilgileri eksiksiz ve hatasız girmelisiniz. Bankanın sizden istediği evrakları hazırlamalısınız. Evrakları bankaya iletip banka ile sözleşme imzalamalısınız. Bankanın sizden talep edeceği belgeleri kısa sürede temine etmelisiniz. Yüksek kredi puanına sahipseniz eksta belge istenmez. Ziraat bankasının sunmuş olduğu düşük faizli ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunmak için en yakın şubeleri ziyaret edebilirsiniz. Ziraat bankası müşteri hizmetlerini arayarak da kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here