Ana sayfa Kolay Kredi Ziraat Baankası Kredileri

Ziraat Baankası Kredileri

1197
0

Ziraat  Bankası Kredileri

Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk kamu bankalarından biri olan ziraat bankası 1863 yılında  Mithat Paşa tarafından kurulmuştur ve o günden buyana en çok tercih edilen bankalardan birisidir bir bankadan daha fazlası sloganıyla hareket eden ziraat bankası , bir çok alanda verdiği kredilerile günümüzün en çok tercih edilen bankalarından birisi haline gelmiştir. Bireysel, kurumsal ve ticari krediler olmak üzere bir çok farklı seçenekte uygun faizli kredi imkanı sunan ziraat bankası bu alanda lider konumdadır ancak diğer bankalarda olduğu gibi ziraat bankası içinde kredi notunuzun riskli seviyede olmaması gereklidir buda en az 1500 puandır 1100 puanda az riskli seviyedir ancak 1500 puanda hiç bir risk yoktur. Bireysel alanda alabileceğiniz tüketici , taşıt  ve konut kredileri bulunmaktadır. Tüketici kredisinde 60 aya kadar vade ve % 1.53 faiz oranları ile diğer bankalara kıyasla bir adım öndedir taşıt kredisinde ise % 1,49 konut kredisinde ise % 1.28 faiz oranları vardır. Sadece bu alanlarda hizmet vermeyen ziraat  bankası emeklilik, kobi kredisi, eğitim kredisi ve kredi kartı gibi seçenekleri bulunmaktadır. Daha ayrıntılı bilgi almak  için web sitelerini ziyaret edebilir veya 0850 220 00 00 olan müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi

Bireysel kredi alanına giren ve tüketici kredisi olarak bilinen bu krediyi 60 aya kadar vade ile ödeyebilirsiniz ayrıca esnek ödeme yapısı ile istediğiniz an ödeye bileceğiniz tüketici kredisini ziraat bankası şubelerinden, web sitesinden, mobil uygulamalarından veya çağrı merkezlerinden alabilirisiniz ziraat bankasını bu konuda diğer markaların önüne taşıyan şey ise düşük faizli ihtiyaç  kredisi sunmasıdır faiz oranı ise % 1.53 tür. Kredi başvurusu yapabilmek içinse gerekli belgeler şu şekildedir:

 • Başvuru formu ,
 • Nüfus cüzdanı,  sürücü belgesi veya pasaport fotokopisi,
 • Çalışma durumunuza göre gelir belgesi ,
 • Farklı şubelerden istenebilecek diğer belgeler

Ayrıca ziraat bankasının size sunmuş olduğu hesaplama aracı ile size uygun kredi miktarını yazarak taksit tutarı, yıllık maliyet oranı ve ödeme planı gibi detaylara ulaşabilirsiniz ancak şu belirtmekte fayda var hesaplama aracının sunmuş olduğu veriler kesinlik içermez ziraat bankasının kredi faiz oranlarını değiştirme hakkı saklı tutulur.

Ziraat Bankası Konut Kredisi

Konut kredileri belirli bir peşinat karşılığında bankalardan alabileceğiniz kredi türüdür ve konut kredisi çekildikten sonra bankalar borcunuz bitene kadar evi ipotek ederler sebebi ise konut kredilerinde çekilen miktarın büyülüğüne bağlı olarak bankanın kendini garantiye almak istemesidir. Ziraat bankasından diğer bankalara kıyasla düşük  faizli konut kredisi alabilme imkanınız vardır 120 aya kadar % 1.28 faiz ile kredi alabilirsiniz, konut kredisi çekebilmek içinse gerekli olan belgeler şu şekildedir:

 • Başvuru belgesi,
 • Nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport fotokopisi,
 • Satın alınacak evin tapu belgesinin fotokopisi
 • Bu belgelerin dışında şubelerin isteyeceği belgeler

Ziraat bankası konut kredisinde miktarın büyüklüğü açısından birçok seçenek vardır. Bunlardan en küçük aralıktaki konut kredisi çalışanın artısı konut kredisidir bu seçenekte 1 TL  ile 100.000 TL arasında kredi çekilebilir en büyük aralıktaki seçenek ise konut ürün paketidir bu seçenekte en az 500.001 TL kredi çekilebilir sınır ise bulunmamaktadır yani kredi notunuza ve iş durumu gibi değişkenlere bağlı olarak istediğiniz miktarı kredi olarak çekebilirsiniz.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi

Günümüzde araç fiyatlarının yükselmesine bağlı olarak araç almakta bir hayli zorlaştı ancak kredi çekerek bu hayale bir adım daha yaklaşabilirsiniz özellikle ziraat bankasından alacağınız düşük faizli taşıt kredisi sayesinde bu hayale erişmek artık sizin için daha kolay 48 ay vade ve % 1.49 faiz oranları ile bir araç sahibi olabilirsiniz. Taşıt kredisi çekmeden kredi seçeneği olarak  aracın kaskolu veya kaskosuz olmasını seçmelisiniz kaskolu araçlar için faiz oranı % 1.49 iken kaskosuz araçlar için % 1.52 dir.  İkinci el araçlar içinde kredi oranları aynıdır ancak alacağınız aracın 5 yaşından büyük olmaması gerekir. Taşıt kredisi çekmek için gerekli olan belgeler ise şu şekilde:

 • Başvuru formu,
 • Nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport fotokopisi,
 • Başvuruda bulunacak kişinin elektrik, su, telefon  ve  doğalgaz faturaları veya ikametgah belgesi,
 • Başvuruda bulunacak kişinin çalışma şekline göre istenen gelir belgesi ile başvuru yapılabilmektedir ( istenen gelir belgesi şirket sahiplerinde ve emeklilerde değişiklik gösterebilir maaşlı çalışanlar için gelir belgesi son 12 ayın maaş bordrosudur)
 • Eğer araç sıfırsa proforma faturası veya araç ikinci else aracın ruhsatı gerekmektedir.

Gerekli şartlar ve belgeler sağlandığı takdirde sizde hayalinizdeki araca sahip olabilirsiniz.

Ziraat Bankası Esnaf Kredisi

İstanbul Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğine göre esnafın tanımı gezen veya dükkan içerisinde iş yapan, parasal sermayesi olamayan yani sermayeden daha çok eliyle ve kol gücüyle iş yapan kişiye denir. Ziraat bankası gibi kuruluşlarda her yıl milyarlarca lirayı esnaflar veya orta büyüklükteki kobiler için ayırmaktadır. Ziraat bankası bu konuda diğer firmalara kıyasla düşük faizli esnaf kredisi sunması açısından daha avantajlıdır, 12 ay vade ile aylık % 0.82 gibi çok iyi bir faiz oranı ile bu krediye sahip olabilirsiniz.  Esnaf (kobi) kredisi çekmek için gerekli şartlar ise şu şekilde:

 • Kobi niteliklerine sahip işletmeye sahip olmak
 • Kobi olarak sayılmayan seyahat firmaları, havayolu şirketleri vb. İşletmelere sahip olmak.
 • Başvuru yapacak firmanın veya şirketin iflas, iflas erteleme veya takip edilen kredi borcunun olmaması gerekir.
 • Başvuru yapacak firmanın SGK prim borcu olmaması veya yapılandırılmış borçlarının olmaması gerekir.

Diğer detayları ziraat bankası şubelerinden veya çağrı merkezlerinden öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası bankkart kredi kartı

Kredi kartları günlük hayatımızda marketlerde veya internet alışverişlerinde kullanabileceğimiz para taşımaktansa kullanılabilecek bir ödeme aracıdır. Ziraat bankasının son yıllarda piyasa çıkarmış olduğu bankkart kombo tamda yukarıda bahsettiğimiz gibi bir karttır. Ziraat bankası kredi kartı başvurusu bakımından en kolay bankalardan birisidir,  eğer sizde bir bankkart kombo sahibi olmak isterseniz internet sitelerinde bulunan başvuru formunu doldurduktan sonra evinize gelen posta ile sahip olabilirsiniz. Ancak kredi kartı sahibi olabilmek içinde bazı şartları taşıyor olmanız gerekiyor bunlar:

 • 18 yaşını doldurmuş olmak veya ailenizin verilen sözleşmeyi imzalamış olması
 • Kredi notunuzun riskli seviyede yer almaması
 • Yüksek limitli kredi kartları için istenen gelir belgesinin şartları sağlıyor olması.

Bu şartlar sağlandıktan sonra sizde bir bankkart kombo sahibi olabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here