Ana sayfa Finans Yine Çok Para Harcadım Cümlesini Neden Duyarız?

Yine Çok Para Harcadım Cümlesini Neden Duyarız?

356
0

Alışkanlıklarınız Sizler İçin Pahalıya Patlamasın

Hepimizin hayat standartları farklı şekilde karşımıza çıkar. Kimi her ne kadar durumu o kadar iyi olmasa bile, marka giyinmekten hoşlanır kimileri ise aksi bir şekilde davranış gösterir. Bu durumda elbette harcadığımız paranın haddi hesabı olmadığını görürüz. Bizler de bu düşünceye kapılmamak adına, alışkanlıklardan vazgeçerek pahalı alışveriş devrini kapatacağız. 

Üst Modellere İhtiyacınız Var Mı?

Bir ürün alırken ki bu özellikle de teknolojik aletler oluyor; sahiden üst modellere ihtiyacınız var mı diye düşünmelisiniz. Çünkü bu durum daha çok istek ve aynı zamanda popüler olmak ile ilgilidir. Çok para harcadım dememe kadına, harcamalarınız üzerine dikkat etmelisiniz.

Dokunduğunuz An Yanarsınız

Mağazalara girdiğiniz zaman, muhakkak alacağınız ürünler alt raflara dizili şekilde karşınıza çıkacaktır. Bu durum aslında tamamen bir tuzak halinde karşımıza çıkar. Hem mağazanın içerisindeki güzel koku hem de ürünlerin ağırlığı alışveriş tuzağı olarak adlandırılır. Bu sayede ürünü alma isteğiniz uyanır.

Kolaya Kaçmayın

Bir ürüne ihtiyacınız var ve bu en yakın mağazada mevcuttur. Bu ürünün aynısından ama sadece fiyatı daha uygun olan bir ürün bulmanız kuvvetle muhtemelken; bizlerin yaptığı şey kolaya kaçmak oluyor. Biraz daha enerji harcayarak o üründen daha uygun bir ürün bulabilirsiniz.

İsteklerin Sonu Yok

Maalesef isteklerimiz hiçbir zaman sonu olmayan bir yol haline geliyor. Bugün ne kadar çok alışveriş yapıyor olsak bile; yarın bir şey daha istiyoruz ve onu almak için para harcama yoluna giriyoruz. Sahiden istek mi yoksa ihtiyaç mı, bunu göz önünde bulundurun.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here