Ana sayfa Konut Kredisi Vakıfbank Konut Kredisi Başvurusu

Vakıfbank Konut Kredisi Başvurusu

631
0

Konut avantajlı tarife uygulayan bankalardan birisi de Vakıfbank’tır. Vakıfbank kredi faiz oranları diğer bankalara göre daha uygundur. Bu yüzden Vakıfbank konut kredisi çekerken en çok tercih edilen bankalardan birisi olmuştur.  Vakıfbank konut kredisini sarı panjur adı altında müşterilerine sunmaktadır. Konut kredisinde müşterisine farklı alternatifler sunan Vakıfbank her zaman avantajlı hizmet sunmayı kendine ilke edinmiştir. Vakıfbank faiz ve vade oranı olarak müşterilerine her zaman önemli fırsatlar sunmuştur.

  • Vakıfbank Sarı Panjur Konut Kredisi Seçenekleri

Vakıfbank konut kredisini masrafsız çekebilirsiniz. Vakıfbank müşterilerine konut kredisini 120 ay vadeli verir. Ev kredisini dosya masrafı vermeden ödemek için siz de Vakıfbank’ın sunduğu sarı panjur konut kredisine başvurun.  Sarı panjur kredisinde erken ödeme avantajları yer alır. 120 ay vadeli krediyi çekerken dilerseniz sabit taksit ödemeli kredi çekebilir, ya da ilerleyen zamanlarda ödeme miktarı artacak şekilde kredi ödemenizi ayarlayabilirsiniz. Azalan taksitli konut kredisi de çekebilirsiniz. Misal ilk 1 yıl 2000 lira öderken 2. Yıl 1500 lira 3. Yıl için 1250 lira ödeyecek şekilde kredi çekebilirsiniz.

Vakıfbank konut kredisi çekerken dilerseniz ara ödemeli konut kredisi de çekebilirsiniz. Bu tamamen sizin tercihinize kalmıştır. Kendi ödeme takviminizi çıkartıp faiz oranlarını düşürebilir krediyi uygun şekilde çekebilirsiniz. Ara ödemeli kredileri de yine 120 ay vadeli çekebilirsiniz. Dönem içinde seçilen aylarda taksit tutarından fazla ödeyerek bir sonraki taksit tutarını azaltabilirsiniz.

Vakıfbank konut kredisi seçeneklerinden birisi de periyodik konut kredisidir. Ödemelerinizi aylık değil 2-3 ay ara ile yapabilirsiniz. Erken ödeme yaptığınız taktirde ödeyeceğiniz faiz miktarı düşer. Konut kredisi çekmeden önce mutlaka Vakıfbank’ın sarı panjur kredisine göz atmalısınız.

Vakıfbank’ın sunduğu bir diğer konut kredisi çeşidi ana para sabit konut kredisidir. Kredi taksitleri vade sonuna kadar ana para kısmı sabit kalır ve tutar giderek azalır. Bu krediyi de 120 ay vadeli çekebilirsiniz.

  • Vakıfbank Sarı Panjur Konut Kredileri

Vakıfbank konut kredisinde 3 ay ödemesiz konut kredisi imkanı sunar. Evi aldığınız ilk 3 ay ödeme yapmazsınız. Bu süre içinde ev aldığınız için gideriniz çoğalacaktır.  İlk 3 ay ev giderlerinizi karşılar 3. Aydan sonra ödeme yapmaya başlarsınız.  Evi aldıktan sonra ilk 3 ay ödeme yapmak istemeyen müşteriler için uygun bir konut kredi türüdür.  Ev kredisi ödemlerinde en çok 24 ay faiz ödemeli olarak başvurabilirsiniz.  Vakıfbank tüm konut kredilerinde teminat olarak aldığınız evi ipotek göstermenizi ister. İpotek gösterdiğiniz evi borcu bitinceye kadar satamaz ve devredemezsiniz. Banka ipotek dışında ek bir belge istemez.

  • Vakıfbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Vakıfbank konut kredisi oranları sabit olup şuanda 1.45 oranlı faiz uygulamaktadır. Konut kredisini en az 3 ay en fazla 120 ay vade ile çekebilirsiniz. Konut kredisi için en az 10 bin lira en fazla 1 milyon 500 bin lira çekebilirsiniz. Konut kredisinde kredi tahsis ücreti kredi tutarının % 0.5 oranındadır. Ekspertiz ücreti ise 950 liradır. 100 bin lira kredi çeken birisinin aylık maliyet oranı 1.48 dir. Yıllık maliyet ise % 19 olarak hesaplanır. Bankanın vereceği kredi tutarı, tüketicinin yaşı, cinsiyeti, kredi vadesine göre değişmektedir. Konut kredisi çeken kişilerin hayat sigortası yaptırması şarttır. Vakıfbank konut kredisine başvurmak için en yakın Vakıfbank şubelerini kullanabileceğiniz gibi internetten mobil bankacılıktan yapabilirsiz. Başvurunuz olumlu sonuçlandığı taktirde sizden istenen belgeleri bir an önce temin etmelisiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here