Ana sayfa Konut Kredisi TEB Konut Kredisi

TEB Konut Kredisi

1113
0

TEB Konut Kredisi

Türkiye Ekonomi Bankası taşıt ve ihtiyaç kredisinde verdiği uygun faiz hizmetini aynı şekilde konut kredisinde de vermektedir. TEB konut kredisi çekmek isteyenler yazı dizimizi iyi okusun. Yazı dizimizde TEB konut kredisi nasıl çekilir, hangi evraklar gerekli, başvuru nasıl yapılır, başvuru sonrası yapılması gereken işlemler gibi konularda sizlere bilgi aktarımı sağlayacağız. TEB müşterilerine birden fazla konut kredisi seçeneği sunar.

  • TEB Konut Kredisi Seçenekleri

TEB bankası müşterilerine farklı seçenekte konut kredisi çekme imkanı sunar. TEB bankası konut kredi çeşitleri şunlardır:

1-HERŞEY DAHİL KONUT KREDİSİ: TEB bankasının en çok tercih edilen kredi türü her şey dahil konut kredisidir. Kullanım sırasında ortaya çıkacak tüm masraflar ve vergiler bu kredi içine dahil edilir. Alacağınız net miktar bellidir. Sonradan size ekstra kredi çekim masrafı çıkmaz. Ferdi kaza sigortası, konut sigortası, dask, ipotek masrafları gibi ücretlendirmeler kredinin içine dahil edilir.

2- ESNEK KADEMELİ KONUT KREDİSİ: Tüketiciler konut kredisi başvurusu yapmadan önce esnek kademeli konut kredisini mutlaka incelemesi gerekir. Harcamaya göre ödeme planı belirlenir. Ödeme tutarı tüketici tarafından belirlenir. Bu kredi TEB müşterilerinin en çok tercih ettiği kredi türüdür. Ödemeleri müşterinin belirlemesi, müşterilere her zaman cazip gelmiştir.

3- % 100 KONUT KREDİSİ: Türkiye Ekonomi Bankası müşterilerine sunduğu konut kredilerinden birisi de % 100 konut kredisidir. Normal şartlarda alacağınız evin % 75ini banka tarafından kredi olarak çekebilir geri kalan nakdi sizin tamamlamanız istenir. Bu kredide evin ekspertiz değerinin % 75i konut kredisi kalanı da gayrimenkul ipotek altına alınarak ihtiyaç kredisi olarak verilir. Bu kredide geri kalan ödemeler için gayrimenkul dışında herhangi bir teminat göstermenize gerek yoktur.

4-ANA PARA ERTELEMELİ KONUT KREDİSİ: Ana para ertelemeli konut kredisi son günlerde TEB bankasının en çok tercih edilen konut kredi türlerinden birisidir. Bu kredinin ne önemli özelliği vadenin 36 ay sonra başlatılmasıdır. İlk taksitlerde faiz yükü azaltılarak ana para ödemelerine başlanır. Yani 36 aya kadar sadece faiz ödemesi yapılır.

5-TEB DÖNEM ÖDEMELİ KONUT KREDİSİ: Dönem ödemeli konut kredilerinde ödemeler 2-3 ayda bir yapılır. Bu krediye de çok yoğun bir ilgi gösterilir. Her ay kredi taksiti ödemeden kolayca ev sahibi olabilirsiniz. Kademeli azalan konut kredileri de ön ödemeli konut kredisi gibi tüketiciye büyük kolaylık sağlar. Kademeli artan konut kredilerinde ödemeler ilerleyen aylarda giderek artar. Bu dönemler 6 ve 12 ay şeklinde ayarlanır. İndirimli ve ara ödemeli konut kredileri ile ev sahibi olabilirsiniz. Tüm bu saydığımız kredilerde düşük faiz alınır. Molalı konut kredisinde düzenli ödeme yaparak her yıl içinde 2 ay ödemeye ara verirsiniz. Bu süreçte size herhangi bir gecikme ve faiz uygulanmaz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here