Ana sayfa Borç Senetle Para Veren yerler

Senetle Para Veren yerler

2445
0

Senetle para veren yerler ya da bu şekilde para veren finansal kuruluşlar var mı? Tabii ki var. Öncelik ile senetle para almanız amacıyla finansal olarak aslında çok kötü durumda olmanız lüzumiyor.
Nasıl mı?

Örneğin, hiç bir bankanın size kredi vermemesi gibi. Bankalar doğrulusunda kat’i suretle kara listeye alınmış olmak gibi. Aksi durumda buradaki birtakım maddeleri sizlere tasvip etmiyoruz. Yine de sizler amacıyla İnternetin EN DETAYLI ARAŞTIRMASINI YAPTIK! Senetle kredi veren bankalardan, para veren kuyumculara ve hem de senetle telefon veren yerlere kadar her şeyi araştırdık. Lakin çözüm yollarımızı sırayla deneyin. Biz sizin amacıyla en iyi yollardan ihtiyaçlarınızı gidermenizi istiyoruz. Bu yüzden ilk verilenmiz yolları deneyin, bunlarda başarı elde edemezseniz diğer maddeleri deneyin. Hem de, belirtmek istiyoruz ki İnternet üstünde bu araştırmamızdan daha detaylısı bulunmamaktadır. Senetle kredi çekmek ya da borç para alabilmek ile alakalı tüm sorularınızın yanıtını yazımızda göreceksiniz.

Not: Yazımızı okuduktan sonra şayet sorununuzun çözümünü yazımızda bulamazsanız alçakta tespit edilen yorum bölümünden bize sorularınızı sorabilirsiniz. Kredi sicilinizi bize aktarın bizde sizler amacıyla yardımcı olmaya çalışalım incelemelerımızla. Hem de Ankara da yaşam sürdüren vatandaşlarımız Ankara Senetle Borç Para verenler yazımızı okusunlar. O yazımızda ikrazatçı adresleri yer alabilmektadır.

Yazımızda Bahsedeceğimiz Konular Şunlardır (Dikkatle Okuyun):

Senetle Kredi Veren Bankalar (2018)
Kredi Notuna Bakmayan Bankalar (Kredi Notu Düşükler KESİN!)
İpotek Göstererek Kredi Çekmek (Ev, Arsa, Tarla, İş Yeri ve Araba)
Senetle Eşya Almak Satmak (Online ve Şehrinize Göre)
Senetle Para Veren İkrazatçılar ve Faktoringler
Kredinizi Biz Çekelim Taksitleri Siz Ödeyin Firmaları
Senetle Para Veren Kuyumcular
Bankalarla Aranızı Düzeltecek Basit Yöntemler (ÖNEMLİ)

Senetle Kredi Veren Bankalar Hangileri?

FibaBanka: Bu kredi türü iş yeri olanlar amacıyla geçerlidir. Kredinin türü Depo Finansmanıdır. Krediyi kullanmanız amacıyla deponuzda tespit edilen mallarınız teminat olarak alınır ve yükleme tarihine kadar da kısa vadeli olarak kredi kullandırılır.

Ziraat Bankası: Muhtemelen bahsedeceğimiz bankanın verilen bu krediyi diğer internet sitelerinde yüzeyel olarak okudunuz. Ziraat bankası senet karşılığı kredi ile kısa vadeli kredi almanız olası görünüyor. Avans kredi ile kısa süreli ihtiyaçlarınız amacıyla kredinizi alabilirsiniz.

Bunun yanısıra Spot kredileri de senet temliği ile verilmektedir. Yine kısa vadede verilen faiz değişiklığı gibi sürprizlerle karşılaşmayacağınız bir kredi türüdür. Kısa vadede bulunduğu amacıyla faiz oranları günlük olarak hesaplanır. Ancak krediyi 1 ve 90 gün arasında ki vade ile alabilirsiniz. Tabi ki müracaat yalnızca ziraat bakası üstünden yapabilirsiniz.

Bir çok bireyin bilmediği ama burada açıklayacağımız konu ise şudur. Ziraat bankası Kambiyo Senetlerinin karşılığında kredi vermektedir. Yani elinizde tespit edilen bu senetleri bankaya devrederseniz bu kredilerden yararlanabilirsiniz. Sevgili ziyaretçilerimiz, bankalar tefeciler gibi senet imzalatıp kredi vermez. O yüzden diğer güvensiz insanların verilen verilere güven etmeyiniz. Hemen bir alttaki “Kredi Notuna Bakmayan Bankalar” yazımızı okuyunuz. Zira aslında kredi notuna bakmayan bir banka bulunmaktadır. Bankalara olan kredi borcunuzdan ötürü senetle kredi arayışı içersinde olan vatandaşlarımız, Borç Transfer Kredisi Veren Bankalar yazımızı okuyabilirler.

Kredi Notu Düşük ve Bozuk Sicile Kredi Veren Bankalar
Senetle para veren yerleri araştırmadan öncesinde kredi sicili sorunlu olanlara kredi veren bankayı deneyiniz. Ancak tekrar dile getirmekte yarar var. Bu bankayı da diğer mecralarda okumuş ya da duymuş olabilirsiniz. Lakin bu banka ihtiyaçlarınıza göre kredi vermektedir. Üstelik bu kredileri senet ile kullandırmıyor. AktifBank ile kredi notu 0 olan şahıslar bile kredi kullanabilirler. Bu kredinin bir çok çeşidi bulunmaktadır. Bunların ilki, İnternet üstünden verilen nakit kredidir. Kredi müracaatnuzu İnternet üstünden yaparsınız ve onaylanınca da PTT şubesinden gidip kredinizi çekebilirsiniz. Kredi limiti 30.000 TL’dir. Kredi sicile bakmayan bir bankadan verildiği amacıyla faiz seviyesi diğer bankalara oranla biraz yüksektir.

İkinci kredi türü de taksitli alış veriş kredisidir. Krediyi kolayca açıklayacak olursak; beyaz eşya, yatak odası, çeyiz vs gibi eşyalarınızı banka sizin adınıza alır ve sizde bankaya ödersiniz. Başvurusu ile alakalı verilere ulaşmak amacıyla Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Banka yazımızı okuyunuz. Bahsi geride bıraktığımız yazımızda tüm detaylar yer alabilmektadır.

İpotek Göstererek Kredi Çekmek (Ev, Arsa, Tarla, İş Yeri ve Araba)
Diğer meşru ve sizin başınızı ağrıtmayacak yol ise bankalara detaylı teminatlar göstererek kredi alabilmektır. Başlıkta bildirdiğimiz rastgele mal varlıklarına sahipseniz bunu rahatlıkla yapabilirsiniz. İpotekli kredi veren bankalar; Ziraat Bankası, VakıfBank, QNB Finansbank, Akbank, Burgan Bank, ING Bank, İş Bankası, Yapı Kredi, Garanti Bankası ve Halk Bankası ipotek karşılığı kredi olanağı sunar.

Aranan tek şart teminat göstereceğiniz aracın, evin ya da iş yerinin sizin üzerinize kayıtlı olmasıdır. Üstelik bu kredileri uzun vadeli kullanabilirsiniz. Üstelik bu şekilde çok yüksek tutarla da para alabilirsiniz. Yani sahip bulunduğunuz taşınmaz malın nerdeyse sayısal sayısal dşayeti kadar kredi verilir. Yani Evinizin sayısal sayısal dşayeti 100.000 TL ise banka size 80.000 TL’ye kredi çıkabilir. Detaylar ve müracaat amacıyla İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar yazımızı okuyunuz.

Senetle Eşya Almak (Cep Telefonu, Beyaz Eşya vs)

Bildiğiniz gibi senet ile bir çok yer; beyaz eşya, yata odası, çeyiz mamülleri gibi eşya satışı gerçekleştirmektedir. Bizde şimdi sizler amacıyla senet karşılığı eşya satan firmaları sıralayacağız. Bu prosedürü biz ziyaretçilerimize muhakkak önermiyoruz. Lakin aslında çıkmaz durumda olan vatandaşlarımızın halini da göz önünde bulundurarak bilgilendirme hedefli yazmaktayız. Senet karşılığı eşya alıp satımlarında bir çok firmalar ve şirketler bulunmaktadır. Bunun yanı sıra senet karşılığı cep telefonu gibi elektronik aletlerin de alım satımı yapılabilmektedir.

Multi evim: Elden senet karşılığında 24 ay vade ile yalnızca beyaz eşya satışı yapmaktadır. Kredi kartına lüzum kalmadan müracaat yapabilirsiniz. Hem de bu çevrimiçi mağazadan senetle cep telefonu da alabilirsiniz. Bu firma üstünden senetle eşya almanız amacıyla aranan birincil şart SSK / SGK’lı ya da Devlet Memuru konumunda olmanızdır. Memur ya da SSK / SGK’lı değilseniz tapusu sizin üzerinize olan bir ev olması da yeterlidir. Emekliler amacıyla kefil ve tapu istenir. Son olarak üzerinizde icra bulunmamalıdır.

İlginizi Çekebilir: Senetle Motosiklet Satan Bayiler yazımızda mutlu evim AVM ve diğer firmaların senetle sattığı motosiklet, bisiklet ve ATV gibi araçlarda bulunmaktadır.

Göktaşlar: Bu çevrimiçi alış veriş mağazası da tekrar senet karşılığı kredi olanağı vermektedir. Lakin alınan mamüller amacıyla fiyat farkı uyguluyorlar. Yine burada da televizyondan, cep telefonuna varan tüm ev eşyası bulunmaktadır.

İKS AVM: 72.000 ürün kapasitesi olan ve senet ile kredi olanağı veren bir çevrimiçi AVM. Ortalama 35 senelik bir esnaf deneyimi ile aklınıza gelen her türlü ev eşyasını almanız olasıdür. Elden senetle eşya almanız olasıdür.

Yiğit Alışveriş (Online): Türkiye’nin birtakım illerinde hizmet veren bu Online alış veriş sitesinden senetle eşya alabilirsiniz. Satış oluşturulan iller: İstanbul, Samsun, Adana, Kahraman Maraş, Malatya ve Elazığdır.

Senetle Para Veren İkrazatçılar, Faktoringler (Borç Para Veren Firmalar)
Bir çoğumuz İkrazatçıların senetle para verdiklerini düşünürüz. Esasında aynı yanılgıya ziraat bankasında da düşmüştük. Bu da tıpkı onun gibi bir yanılgı üzerine genprosedürüş bir hatalı algıdır. İkrazatçılar senetle kredi vermezler.

Faktoring şirketler de aynı şekilde vatandaşa senetle kredi olanağı sunmazlar. Konu açıklık getirecek olursak. Mal ve hizmet satışından doğan alacakların temlik alınarak satıcı firmaya finansman, tahsilat / alacak idaresi ve garanti hizmetlerinin sunulduğu finansal bir enstrümandır. Bu nedenden ötürü Faktoring şirketlerin ve ikrazatçıların senetle kredi vermediklerini bilmelisiniz.

İlginizi Çekebilir: Senetle Araba Satan Galeriler yazımızda. Büyük bayi ve firmalar senetle taşıt satışı gerçekleştirmektedir.

Senetle Cep Telefonu ya da Hat Üzerine Almak
Esasında bu konuta ki lüzumlu açıklamayı bir üstteki konuta yapmıştık. Yukarıdaki konuta senetle cep telefonu ve elektronik eşya satan firmaların bilgilerini paylaşmış olduk. Ancak unutmamanız lüzumen mühim bir konu bulunmaktadır. Oda senetle yaptınız alım ve satım işlemlerinin sizi fazlasıyla zarara sokacağıdır. Senetle cep telefonu alabileceğiniz iller; İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir, Erzurum,Bursa, Konya, Gaziantep, Şanlıurfa, Kocaeli, Mersin, Diyarbakır, Hatay, Manisa, Kayseri, Samsun, Balıkesir, Kahramanmaraş, Van, Aydın ve Denizli illeridir.

Fatura üzerine telefon alabilmek tekrar aynı şekilde fazlasıyla zara sokmaktadır. Ama bu yöntemden de bahsedeceğiz. Örneğin Turkcell faturanız üzerine alacağınız bir İphone 6S 32 GB’lik telefon faturanıza ek 82,32×36 ay taksitle sunulmaktadır. Buda toplamda ödeyeceğiniz paranın 2.963 TL olması demektir. Zira bu cep telefonun peşin fiyatı ise KDV dahil 1.999 TL’dir. Yani senetle telefon alma prosedüründe bulunduğu gibi bunda da bir hayli zarara uğruyorsunuz. Çünkü telefonu sattığınız vakit en az 1.000 TL zararına satacaksınız. Hem de Faturalı Hatlara Kredi yazımızda da kullandığınız telefon üzerine kredi veren firmalara değindik. Okuyabilirsiniz.

Kredinizi Biz Çekelim Taksitleri Siz Ödeyin Firmaları
Senetle para veren yerler araştırmamız da şimdi değişik bir yoldan bahsedeceğiz. Esasında çok teferruatlı bir tarif olmayacaktır bu başlık. Çünkü başlıktan da anlaşıldığı gibi sizlerin kredi siciliniz sorunlu bulunduğu amacıyla bankalar sizlere kredi vermemektedir. Bunu fırsat bilen bir grup insanlar ise bankadan sizin yerinize kredi çekerler ve size çekilen tutarın üzerine ek tutar ekleyerek senet imzalatırlar. Bu şekilde çift doğrultulu bir şekilde faiz ödemiş olursunuz.

Bunu kabacak bir numuneyle anlatmak lüzumirse. İletişime geçtiğiniz bir şahıs ya da bir firma sizin yerinize bankadan 10.000 TL kredi çekiyor. Kredinin faizlerle beraber toplam ödemesi de ortalama 13.000 TL bulunduğu varsayalım. Bu şahıs ya da firma 13.000 TL’nin üzerine de 1.000 TL ya da 2.000 TL ek ederek size senet imzalatır. İşte vakanın gerçekliği budur. İki yer amacıyla içersinde faiz ödemiş olursunuz. Bunun yerine zenginliği ya da kredi notu iyi olan bir akrabanız kredi çeksin ve taksitleri bankaya siz ödeyin. Bu daha mantıklı ve karlı bir iştir. Ama tekrar diğer çareniz yoksa İnternet üstünden bu şekilde kredi çeken yerler mevcuttur.

Senetle Para Veren Kuyumcular

Esasında bu başlığın anlatılacak pek bir özelliği ya da adresi bulunmamaktadır. Bu tamamiyle sizin şahsi çevrenizle alakalı bir durumdur. Yani etrafınızda kuyumcu bir tanıdığınız varsa onunla iletişime geçerek halledebilirsiniz. Zira bu konuyu Senetle Para Veren Kuyumcular konusu ile alakalı detaylıca ele almıştık. Oradan okuyabilirsiniz.

Bankalarla Aranızı Düzeltecek Basit Yöntemler (ÖNEMLİ)
Esasında çoğu vatandaşın aylık derli toplu geliri bulunmaktadır. Ama bankaların kara listelerine düştükleri amacıyla kredi imkanlarından yararlanamazlar. Tabi isimlerinin üzerine kırmızı kalem çekilenler amacıyla kredi alabilmek imkânsız değildir. Zira, bana acil kredi lazım! diyen ziyaretçilerimiz bu yazımızı okumayabilirler. Çünkü bahsedeceğimiz sistem 2-3 aylık bir süreyi kapsıyor. Ama ardından bankalardan dilediğiniz gibi kredi çekebilirsiniz.

İster işsiz olun ister ev hanımı sizler de bankaların gözünde birer müşterisiniz. Bazı bankalar alabilmek dilediğiniz kredi kartı limiti tutarında hesaba para yatırmanız karşılığında kredi kartı vermektedir. Bu şekilde kredi kartı temin edebilirsiniz. Bu şekilde senetle para veren yerler ile uğraşmanıza lüzum kalmaz. Akabinde kredi kartını sürekli kullanın. Yaptığınız tüm alış verişleri bu kredi kartı ile yapınız. Aylık taksitlerini fazlasıyla yatırınız. Asla taksitlerinizi geciktirmeyiniz. Bu şekilde kredi kartını 3-4 ay kullandıktan sonra kart limitinizi artırabilirsiniz. Hem kart limitiniz artar hemde siciliniz düzelir. Acil para lazım değilse bu tekniği programınızı tavsiye etmekteyiz. Bu konuta da detaylıca incelemeler yaptık. Okumak ve bilgilenmek amacıyla Kredi Notu Nasıl Yükseltilir adlı yazımızı okuyabilirsiniz. Senetle derhal kredi alabileceğiniz şahıs ya da kurumlara ulaşmak amacıyla alttaki yorum kısmını kullanabilirsiniz. Bıraktığınız yazılarınızda telefon numaranızı yazmayınız. Aksi durumda numara yazan bireylerin yazıları onaylanmayacaktır. Senetle para veriyorum diyen sanal tefeciler ile iletişime geçerken daha dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here