Ana sayfa Faiz Şekerbank Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Şekerbank Taşıt Kredisi Faiz Oranları

651
0

Taşıt kredilerine olan ilgi her geçen gün artmaya başladı. Faiz oranlarının düşük olduğu dönemlerde müşteriler taşıt kredisine yönelir. Birçok banka taşıt kredisi vermektedir. Her banka müşterisine özel faiz uygular.  Araç kredisi veren bankaların içinde en cazip olanı hiç kuşkusuz şekerbank’tır. Tüketiciler uygun faiz oranı veren şekerbank’a yoğun ilgi göstermektedir.

  • Şekerbank Taşıt Kredisi Özellikleri

Şekerbank müşterilerine taşıt kredisini 60 ay vadeli sunmaktadır. Teminat olarak da kişi alacağı arabayı teminat olarak rehin tutar. İkinci el araç almak isteyenler 15 yaşa kadar olan araçları taşıt kredisiyle alabilir. Taşıt kredisi çekerken alacağınız aracın % 70ini kredi olarak çekebilirsiniz. Bu sınır 120 bin liralık araç için geçerlidir. 120 bin lira üstündeki araçlarda aracın değerinin % 50sini araç kredisi olarak çekebilirsiniz. Yani araç alacaksanız mutlaka kenarda bir birikiminizin olması şarttır. Aracın tüm parasını kredi çekerek aracı satın alamazsınız. Şekerbank araç kredisi verirken kefil şartı koymaz. Bu yüzden birçok kimse araç kredisi çekerken şekerbankı tercih etmektedir. Şekerbank faiz oranları diğer bankalara göre daha düşük seviyede tutar.

  • Şekerbank Araç Kredisi Faiz Oranları

Şekerbank araç kredilerini 3 ay ile 60 ay arası vadelerde çekebilirsiniz. Şekerbank faiz oranı 1.99’dır. KKDF olarak % 15, BSMV olarak % 5 kesinti yapar.

Kaskonun banka dışından yapılması halinde faiz oranına %0,05 eklenir.  Tahsis ücretindeki azami oran %0,5 olarak hesaplanır. Yıllık toplam maliyet bu süreçte %37,67 olur.  60 ay vadeli 20 bin TL’lik krediye uygulanan faiz oranına %5 BSMV ve %15 KKDF dahil edilirek 105 TL olarak tahsil edilir. 48 ay vadeli 40 bin TL’lik araç kredisi çektiğinizde aylık 1,510 TL ödersiniz.  36 ay vadeli 10 bin TL’lik kredi kullanmak isteyen tüketiciler aylık 417 TL ödeme yapar. Şekerbank kredi faiz oranları çekilen vadeye göre değişiklik göstermektedir.

  • Şekerbank Taşıt Kredisi Başvurusu

Şekerbank araç kredisi kullanmak isteyen tüketiciler ilk etapta başvurularını şekerbank şubelerinden yapmaları gerekir.Taşıt kredisi çekerken vade süresi ve çekilecek miktar önceden belirlenmelidir. Aylık taksit tutarına dikkat edilmelidir. Kredilerin zamanında ödenmesi gerekir. Aksi taktirde kredi notunuz düşecek siciliniz bozulacaktır. Şerkbank taşıt kredisi esnasında sizden istenen bilgileri eksiksiz ve tam doldurmanız gerekir. Şekerbank araç kredisi başvurusunu dilerseniz mobil aracılığı ile internet bankacılığından başvuru yapabilirsiniz. Sizden istenen evrakları tesim ettikten sonra başvurunuz olumlu sonuçlandığı taktirde şubeden araç kredisini çekebilirsiniz. Aracı satın aldıktan sonra mutlaka faturanızı bankaya teslim etmek zorundasınız.

  • Şekerbank Taşıt Kredisi Başvuru Belgeleri

Şekerbank araç kredisi başvurusu esnasında sizden bir takım evraklar istenir. Bu evrakları tamamlamadığınız taktirde kredi başvurunuz sonuçlanmaz. İlk etapta nüfus cüzdanı, ehliyet ve igametgah belgesi temin etmelisiniz. Gelirinizi gösteren belgeyi de (maaş bordrosu) bankaya iletmelisiniz. Gelir belgesini her banka farklı şekilde talep eder. Memurlar ve özel sektör çalışanları maaş bordsoru ile krediye başvurabilir. Şirket ortakları, odaya kayıtlılar, vergi levhası ve gelir tablosu ile krediye başvurabilir. Emekliler maaş aldıkları bankaya herhangi bir belge vermeden araç kredisi çekebilir. Çiftçiler çiftçilik belgesi, gayrimenkulu olanlar ise tapu belgesi ile araç kredisi alabilir. Şekerbank araç kredisi alabilmeniz için kredi notunuzun yüksek olması gerekir. Kredi notu geçmişte yapmış olduğunuz bankacılık işlemlerine göre verilir. Düzenli ödeme yaptıysanız daha önceki ödemelerinizi zamanında eksiksiz yapmışsanız kredi notunuz yüksek çıkacak araç kredisini çok rahat çekebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here