Ana sayfa Finans Para Harcamanın Yanında Tasarruf Etmek

Para Harcamanın Yanında Tasarruf Etmek

445
0

2019 senesinde ve belki de krizin vurduğu ya da vuracak olduğu bir zamandayız. Bu zaman diliminde yapılması gereken en mantıklı eylemlerden birisi; paranızı tasarruf etmek ve aynı zamanda para durumunu kontrol etmek olacaktır. Bu durumda karşımıza çıkan bir plan olması gerekmektedir. Bu planın adına tasarruf etmek diyebiliriz ve bu sayede de paramızı harcarken, aynı zamanda hem tasarruflu olmayı ve ilerleyen zamanlarda para biriktirmeyi öğreneceksiniz. Para harcamanın yanında tasarruf etmek hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Bu sayede sizler de tasarruf etmek hakkında bilgi sahibi olmuş olacaksınız.

  • Bir ürün almadan önce onunla ilgili muhakkak bir fiyat araştırması yapmalısınız:

Eski zamanlarda baktığımız zaman, seçeneklerin çok daha az olduğunu görüyorduk. Eğer bir market var ise; diğer bir market bulmak ve oradan aynı ürünü almak bizler için neredeyse külfetti. Şimdi durumlar çok daha farklı A ve B marketi arasında neredeyse hiç mesafe yok, bu yüzden bir yerden alacağınız ürün diğer markette çok daha ekonomik olabilecektir. Tasarruf etmek adına bu şekilde bir araştırma yapabilirsiniz.

  • Alacağınız ürünün muadili var mı, bu konuya muhakkak göz gezdirmelisiniz:

Marka ismine para harcamak maalesef bizlerin çok sık yaptığı bir şeydir. Aslında sırf o markanın ürünü popüler olduğunu için alıyoruz. Bunun dışında ne model hakkında bilgimiz oluyor ne de farklı konular hakkında bilgi sahibi oluyoruz. Özellikle de teknolojik bir ürün alacağınız zaman muhakkak muadil mal ürünlere bakmalısınız.

  • Finansal özgürlük açısından kendinize muhakkak bir bütçe ayarlamalısınız:

Bugün durumunuz oldukça fazla iyi olabilir ve aynı zamanda istediğiniz çoğu şeyin fiyatına bakmadan alıyor olabilirsiniz. Fakat yarının garantisi hiçbir anlamada yokken, bu durumu gerçekleştirmek pek de mantıklı olmayacaktır. Sizlerin bu durumda yapması gereken şey ise; bir bütçe belirlemek olacaktır. Gerek market alış-verişi olsun gereken ise de kıyafet alış-verişi olsun, muhakkak bunlara belirli bir bütçe ayırmalısınız ki ne ayırdığınız bütçenin dışına çıkın ne de fazla para harcamak adına alış-veriş yapın. Bu ve bu durumları göz önünde bulundurduğunuz zaman, muhakkak en iyi şekilde tasarruf edeceksiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here