Ana sayfa Finans Kredinizi Biz Çekelim Siz Ödeyin

Kredinizi Biz Çekelim Siz Ödeyin

2584
0

KREDİ VEREN BANKALAR:

Akbank kredi başvurusu, Garanti Bankası kredi başvurusu, Ziraat Bankası kredi başvurusu TEB kredi başvurusu, Finansbank kredi başvurusu ile bu bankalardan kredi alınabilir.              Paraya ihtiyaç olunan durumlarda kuyumculardan senet karşılığında borç para alınabilir. Bu şirketler genel olarak sanal tefeci adı ile bilinse de yasal koşulları yerine getirip,  karşılıklı olarak imzaladıkları bir borç beyan taahhütnamesi ile nakit olarak borç alınabiliyor.

 Senet karşılığında para almak düşünüldüğü gibi kolay bir iş değildir.  Çünkü bankalardan hizmet alamayan bir kişiye güven duyup borç vermek kolay olmayacaktır. Findeks notları baka kayıtları ile sorgulanabilir. Borç para verecek olan kişiler para vermeden önce findeks  notlarına bakmak isteyebilirler.  Günümüzde nakit para ihtiyacı ise en kolay ve en güvenli olan yöntem kuyumcular ile senet anlaşması yapılmasıdır. Fakat en sağlıklı yöntem bankalardan kredi almaktır.

Bazı kuyumcular altın veya döviz satışının yanında bildikleri ve güvendikleri kişilere, hem senet ile altın vermekle kalmaz, hem de altınla aynı değerde olan peşin borç para vermektedirler.

Kredinizi Biz Çekelim Siz Ödeyin (ve Diğer FİNANSMANLAR)Şirketlerde finansal olarak destek verebilir. Firmalara başvuru yapıldığında, firmanın ilk yapacağı şey kişinin kredi notunun düşüren sebebi araştırmak olacaktır. Bu sebepler içinde kredi scili olumsuz ise kişiyi ilk önce bankaya yönlendirme ile başlarlar. İşlemler karşılığında ücret alırlar ve firma devreye girerek kendi adına komisyon tutarıyla kredi çekerler. Komisyon değeri, çekilen kredi, ödeme vadesi, ve firmaya ödenecek ücret herkes de duruma göre farklılık gösterebilir. Kredi için herhangi bir; kefil,  ipotek veya farklı bir teminat istenmez. Fakat taksit için senet yapılır. kredi notu internet siteleri üzerinden öğrenilebilir. Kredinizi biz çekelim taksitlerini siz ödeyin sistemin devlet denetiminde olan firmalardan daha güvenli  ve kesin bir yöntem değildir. Vatandaşlara özel belirlenen vadelerde ev, araba ve ihtiyaç finansmanı sağlayan şirketler

bulunur. Şirketlerin yönetim şekli yukarıda bahsedilen komisyonlu kredi sistemlerinden çok daha farklı yöntemlerdir.

Her finansman şirketlerinde olan şartlardan farklılık gösterse de yine de genel özelliklerine değinmek gerekir;

Bu Kredi sisteminden Kimler Faydalanabilir ?

Bankaların kara listeye eklediği kişiler, Kredi notu çok düşük olan kişiler, Kredi kartı borcu nedeniyle icralık veya avukatlık olanlar, Hiçbir şekilde bankadan kredi çekme imkanı olmayan kişiler bu sistemden faydalanabilirler.                      Kredinizi biz çekelim siz ödeyin uygulaması amacı ile onlarca sosyal medya sayfasında ilanlarlar veren, o tarz siteler üzerinden iş yapmaya çalışan şahısların dolandırıcı oldukları açığa çıkartılmış ve bu kişilere karşı tedbir olunması ve onlardan uzak durulması gerekir. Bu sahtekarlar, kredi kullanamayan kişilerin zor durumlarından faydalanarak kendi ağlarına düşürerek dolandırmak istemektedir. Vaadleri içinde KKB sistemine sızmak ve kredi notunu hemen yükseltmek sonrasında ise kredi kullandırmak, kendilerinden tanıdık bir kefil tanıdıkları varmış gibi yalan söyleyerek kredi kullandırmak. Kredi kullandırma ücreti olarak 100 ile 500 TL arasında ön ödeme istiyorlar ve bu para yatırıldıktan sonra bir anda ortadan kaybolan dolandırıcılardan.Kredinizi Biz Çekelim Siz Ödeyin Yöntemine Başvuru Aşamaları (YÜZEYSEL OLARAK )

Kredi vadesi genellikle en fazla 6 ay olabilir. Krediye ait olan faiz oranları, dosya masrafları ve anapara ödemeler gibi masrafların tamamı vade sonunda birlikte alınır. Kredinin faiz oranları ya da krediye ait olan masraflar başvuru yapılan gün sonrasında herhangi bir değişime uğramaz ve piyasadaki dalgalanmalar etkilenmez.

Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?Örneğin bir firmaya gidildiğinde kişinin adına herhangi bir bankadan kredi çekilir. Bankanın uyguladığı fazin oranı %2 olduğunu düşünerek hesaplanırsa, 10.000 TL yi 36 ay süre de kullanmak isteniliyor olsun. Bankaya ödenilecek olan aylık taksit tutarı 417 TL ve toplam geri ödeme ücreti  15.046,97 TL dir. Normalde bankadan almış olan tutarın toplam ödemesi 15 BİN TL civarı olacaktı. Fakat aracı firmalar kredi hesaplarına göre kendileri için kar paylarını da koyarak kredi çekeler. Buda kişiye yaklaşık olarak 3-4 bin TL daha fazla ödeme çıkartacağını gösterir.Bu uygulama çok da karlı değildir. Çünkü Geri ödeme yapılamadığı durumda haciz ve farklı durumlarla karşıya kalınabilir, bu nedenle öncelik bankalardan yana olmalıdır. Bankalara karşı negatif olunsa da sorun yaşama durumunda yapılandırma opsiyonları oluşturulabileceğini de düşünmek gerekir.‘’ Paraya İhtiyacım Var ” Diyenler İçin Öneriler Kredisi onaylanmayan kişiler için farklı alternatifler bulunur. Bunların değerlendirilmesi yararlı olacaktır. Örneğin, ilk başta yapılabilecek olan şey acele bir şekilde paraya dönüştürülebilecek mobilya, beyaz eşya veya elektronik eşyalar satın alınarak nakit olarak satılabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here