Ana sayfa Kolay Kredi Kredi Onayı Hangi Bankada Daha Kolay?

Kredi Onayı Hangi Bankada Daha Kolay?

730
0

Kredi çekmeye karar verdiniz ve kredi müracaatı yapmadan evvelce bankaları ve faiz oranlarını incelemeye başlisminiz. Tabii ki kredileri basit onaylayan bir banka ile şansınızı yükseltmek istiyorsunuz.
Bankaların birtakımları daha basit, birtakımları daha zor kredi sunar mi? Bu bozukluğun cevabına evet diyebiliriz. Bankaların basit kredi vermesinde birtakım sebepler var. Birincisi bankanın kredi politikası. Eğer banka gereksinim kredisi ya da başka kredi türlerinde çok sayıda müşteriye ulaşmak istiyorsa kredi kampanyaları ile indirimli faiz oranları sunuyor. Buna ek olarak da kimlere kredi çıkar denildiğinde akla gelen ilk iki maddede detaylı basitlikler sağlıyor. Yani kredi notu ve sigorta kriterlerinde kredi çekmeyi isteyenler lehine hamleler yapıyorlar.

Neden birtakım bankalar basit kredi veriyor?
Örneğin bir bankanın kredi vermek amacıyla ön koşulu 1200 kredi notu ve en az 6 ay sigortalı çalışan olmak olsun. Banka yeni politikayla beraber puan koşulunı 1000’e kredi alabilmek amacıyla sigortalı olma koşulunı da 2 aya kadar indirebiliyor. Hatta bu rakamları daha da minimuma çekebiliyor. Böyle devrelerde de bankanın basit kredi verilenni söylemek olası olabiliyor. Bazı bankalar bunu devre devre yapar iken birtakımları bütün banka siyasetini basit kredi vermek üstüne kurabiliyorlar.

Kolay kredi veren bankalar diye 3-4 bankanın ismini sıralamak hiçbir vakit sizi net sonuca götürmez. Bankaların politikaları da değişkenlik gösterebilir.

Kolay kredi verilen söylenen bankaların kredi faiz oranları başka bankaların rakamlarına göre gerektiğince yüksek olabilir. Bu halde da gerçekte ideal bir oranla alacağınız krediyi daha pahalıya almış olabilirsiniz. Bankaların basit kredi verip vermediğini öğrenmeden evvelce sizin kredi notunuzu öğrenmekte yarar var. Eğer kredi notunuz yüksekse ve her bankada basit bir şekilde krediniz onaylanabilecekse bankanın basit kredi vermesinden daha çok ideal fiyatlı kredi vermesine ilgi edeceksiniz. Bu amaçla Findeks Kredi Notunuzu Findeks.com.tr adresinden öğrenmenizde yarar var. Kredi notunuz düşük ve krediye olan gereksiniminiz acil değilse kredi notunuzu yükseltmeye özen göstermelisiniz. Bunun tekniği de kredi borçlarını derli toplu olarak ödemek ve lüzumsuz kredi müracaatı yapmamaktan geçiyor.

Kredi notlarınızı düzelttikten sonra derhal derhal her bankadan kredi alabilmek sizin amacıyla basit olacaktır. Biliyoruz kredi notunu yükseltmek aşırı basit değil ama aşırı zor da değil. Harcamalarınızı gelirinize göre düzenledikten sonra bir noktada dengeyi sağlıyorsunuz, ardından tasarrufla artıya geçiyorsunuz. Bu noktadan itibaren de finansal hayatınız düzene giriyor. Kredi alma ihtimaliniz artıyor belki de krediye bile gereksiniminiz kalmaz duruma geliyorsunuz.

Kolay kredi veren bankalar?
Kolay kredi veren bankalara istikbal olursak bunların arasına QNB Finansbank, Garanti Bankası, AKBANK, Yapı Kredi bankası gibi bankalar da giriyor vakit vakit bu listeye. HSBCI, ING BANK, ODEA, Fibabanka, Bank Pozitif gibi bankalar da birtakım kampanyalarla basit krediler veriyorlar. Bunu öğrenmek amacıyla bankaları takip etmeniz gerekiyor. 2016’da en basit krediyi veren banka 2017’de kredi şartlarını değiştirebilir.

Bankalar basit da kredi verse zor da kredi verse sizin unutmamanız gereken bir numaralı şey; krediyi geri ödeyeceğiniz. Yani bankalar krediyi basit verebilirler ama kredi geri ödeme şartları değişmiyor. Yine o krediyi ödeyecek olan sizsiniz. Kredi çekerken yapmanız gereken bütün bankaların kredi faiz oranlarını karşılaştırmak ve sizin bütçenize en ideal şartları ve oranları yayınlayan bankadan krediye başvurmak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here