Ana sayfa Kolay Kredi Kredi Notu Düşük Olanlar Kredi Alma yöntemleri

Kredi Notu Düşük Olanlar Kredi Alma yöntemleri

660
0

Kredi notum düşük, nasıl kredi alabilirim?” diyenlerdenseniz doğru yerdesiniz. Kredi notunuz düşük olsa bile alternatif yolları kullanarak kredi alabilirlirsiniz.

Soru: Üç adet kredi kartım var. Kredi kartı borçlarımı tamamiyle kapamak amacıyla düşük faiz oranlı kredi alabilmek istiyorum fakat bankam, kredi geçmişim yüzünden beni geri çeviriyor. Kötü kredi geçmişime karşın kredi almam olası müdür?

Finansal sorunlar yüzünden kredi notunuz kötü durumdaysa kredi almanız zorlaşır. Fakat diğer alternatiflerde vardır. İşte kötü kredi geçmişine karşın kredi almanın yolları:

Kredi geçmişinin kötü olması kredi almanın önündeki en büyük engellerden bir adetsidir zira borcunu ödeyemeyecek ve borç vereni amacıyladen çıkılması zor hallere sokacak yüksek riskli müşteri olarak görülürsünüz. Şu bir gerçek ki kredi notunuzu yükseltene kada bankaların izlediği standart borç verme yönetmeliklerine göre ideal bir müşteri olamazsınız.

Kredi başvurunuz geri çevrildiyse ya da yüksek faiz oranlarını öderken zorlanmak istemiyorsanız alçakta yer alan alternatifleri gözden geçirin.

Kredi kooperatiflerine başvurun
Kredi kooperatifleri bankalara benzer fakat ortak noktaları olan insanların mülkiyetindedir. Bu insanlar aynı sanayi de olabilirler ya da aynı coğrafik bölümde yaşıyor olabilirler. Kredi kooperatifleri kar hedefi gütmeyen kuruluşlardır.

Yakınlarınızdaki kredi kooperatiflerini ziyaret edin ve kredi kullanma şartlarını öğrenin. En düşük faiz oranını alabilmek amacıyla evrak işlerini tamamlamadan evvelce değişik kuruluşların kredi alternatiflerini karşılaştırın.

Arkadaşlarınızdan ya da ailenizden yardım isteyin.

Sonradan çıkabilecek karışıklıkları önlemek amacıyla faiz oranı, ödeme şartları ve borcu geri ödeyemezseniz neler olacağına dair konuların yer aldığı yazılı bir sözleşme hazırlayın.

Yine de bu alternatif son deva olarak değerlendirilmelidir. Yakın ilişkilerinizi borç ya da parayla alakalı hatalı anlaşılmalardan ötürü rizikoya atmak istemezsiniz.

Kefil bulun
Size kredi verecek bir arkadaşınız ya da aile üyeniz yoksa kefil olacak birini bulabilirsiniz. Durumunuzu bilen ve borcunuzu geri ödeyeceğinize dair size güvenen biri varsa bu şahıstan yardım isteyebilirsiniz.

Fakat şunu unutmamalısınız ki borcunuzu geri ödeyemezseniz banka tam ödeme amacıyla kefilinize başvurur. Buna ek olarak tüm ödeme geçmişi her iki doğrultusunda kredi istihbaratına kaydedilir. Ödemelerinizi geç yaparsanız ya da borcunuzu ödeyemezseniz kefilinize zarar verirsiniz.

Yukarıda bahsedilen alternatiflerden hiçbiri sizin amacıyla ideal değilse kredi notunuzu yükseltmekten diğer devaniz yoktur. Faturalarınızı saatinde ödeyerek ve kredilere ve kredi kartlarına aşırı yüklenmeden kredi notunuzu iyileştirebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here