Ana sayfa Kredi Kartı Kredi Kartı borç yapılandırma

Kredi Kartı borç yapılandırma

641
0

Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank geçen ayda düşük faizli ve ideal ödeme koşulları ile kredi kartı borç yapılandırması kampanyasını uygulamaya koydu. Borç sahibi şahıslar doğrulusunda olumlu karşılanan ve büyük ilgi gören kampanyaya çoğu vatandaş da katılmak ve borçlarını ödemek istiyor. Kredi kartı borçluları amacıyla mühim olan bu yapılandırma neleri amacıylae alıyor? Kampanyaya nasıl katılınıyor? Yapılandırmanın detayları neler? İşte Halkbank’ın kredi kartı yapılandırması ile alakalı 10 soruda bütün ayrıntılar…

Kredi kartı borçları amacıyla müjde geçen aylarda bankaların peş peşe kampanyalarını açıklaması ile gelmişti. Kampanya ile borçlar aylık yüzde 1.1’den başlayan faizlerle 60 aya kadar vade ile yapılandırılabilecek. Bankada kredi kartı olan müşterilerin bankadaki ve başka bankalardaki 31 Ocak 2018’e kadar olan kredi kartı borçları Halk Destek Kredisi kapsamında. Kampanya amacıyla son müracaat tarihi ise belirlenmedi.

1 – Hangi borçlar kredi kapsamında?

Bankada kredi kartı olan müşterilerin bankadaki ve başka bankalardaki 31 Ocak 2018 tarihine kadar olan kredi kartı borçları Halk Destek Kredisi kapsamında.

2 – Banka müşterisi olma koşulu var mı?

Bankada bireysel kredi kartı sahipleri Halk Destek Kredisi’nden yararlanabilecek.

3 – Başka bankadaki kredi kartı borcu amacıyla de kredi kullanılabiliyor mu?

Bankanın bireysel kredi kartı sahipleri, hem bankadaki hem de başka bankalardaki kredi kartı borçlarını yapılandırmak amacıyla Halk Destek Kredisi’nden yararlanabilecek.

3 – Başka bankadaki kredi kartı borcu amacıyla de kredi kullanılabiliyor mu?

Bankanın bireysel kredi kartı sahipleri, hem bankadaki hem de başka bankalardaki kredi kartı borçlarını yapılandırmak amacıyla Halk Destek Kredisi’nden yararlanabilecek.

5 – Dosya masrafı, sigorta gibi masraflar var mı?

Halk Destek Kredisi’nin yüzde 0.5 (Binde 5) seviyesinda tahsis ücreti olacak. Yaşam sigortası yaptırmayı kabul eden müşteriler krediden yararlanabilecek.

6 – Başvuru amacıyla hangi belgeler gerekiyor?

Maaşını bankadan almayan müşteriler amacıyla gelir belgesi talep ediliyor.

7 – Takibe düşen borçlar da kapsamda mı?

Bankada ve/ya da başka bankada rastgele bir kredi ürünü kanuni takip hesaplarında izlenen krediler yapılandırma kapsamında değil.

8 – Emekliler kampanyadan yararlanabiliyor mu?

Bankanın ve başka bankaların emekli müşterileri Halk Destek Kredisi’nden yararlanabiliyor.

9 – Kredide limit var mı?

Bankanın ve başka bankalardaki 31 Ocak 2018 kredi kartı borç bakiyesi Halk Destek Kredisi’nden yararlanabiliyor.

10 – Halk Destek Kredisi’nde en uzun vade ne olacak?

Halk Destek Kredisi, Halkbank’ın bireysel kredi kartı sahibi olup, borçlarını ödemekte zorlanan ya da birikmiş kredi kartı borcunu bireysel kredi aracılığı ile taksitlendirmek isteyen müşteriler amacıyla kullanılacak. Bu kapsamda kredi çekmek isteyen vatandaşlar, 24 aya kadar yüzde 1.10, 60 aya kadar yüzde 1.20 faiz seviyesi ile kredi kullanabilecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here