Ana sayfa Borç Kredi Borcum Devam Ederken İkinci Krediyi Çekebilir miyim?

Kredi Borcum Devam Ederken İkinci Krediyi Çekebilir miyim?

716
0

Kredi çekmek bugünümüzde hepimizin ihtiyacı. Dilediğimiz vakit nakit bulamaya biliyoruz bu yüzden de bankların sağladığı krediler yardımıyla nakit gereksinimizi karşılayabiliyoruz. Çektiğimiz bu krediyi birtakım durumlarda ödemekte zorlanıyor ya da daha çok nakit gereksinimiz olabiliyor. Bu halde da yeni kredi çektiğiniz amacıyla yeni kredi çektim tekrar çekebilir miyim ve 2. kez kredi çekebilir miyim diye incelemeye başlayabiliyoruz. Bu husus devamında da 2. kez kredi çekebilir misiniz yoksa çekemez misiniz bütün yanıtları paylaşacağız.

Devam Eden Kredi Üzerine 2. Kredi Çekilir mi?
Nakit ihtiyacınızı karşılamak amacıyla belirli bir faiz seviyesi ile bankalardan kredi çektiğinizde birtakım hallerde kredi devam eder iken de tekrar nakit gereksinimiz daha çok olabiliyor. Bu nakit gereksinimizi da gidermek amacıyla 2. kez kredi çekmeye çalışıyoruz. 2. Kez kredi müracaatı yaptığınızda ise olumsuz bir yanıt almamak amacıyla ayrıntılı bir tetkik yaparak daha bilgi sahibi bir şekilde bankaya müracaatte bulunmak dilediğiniz amacıyla de bu husus ile ilgili ki sorularınızın yanıtını incelemeye başlıyorsunuz. Bu bozukluğun yanıtı tam net değil. Çekebilir siniz de çekemeyebilirsiniz de.

Bankadan 2. kez kredi çekebilmek amacıyla bankanın sizlere sunmuş bulunduğu şartları yerine getirmeniz gerekiyor. Öncelik ile Kredi Notunuzun yüksek olması gerekiyor. Buda sahip olunan kredinizi derli toplu yatırıp yatırmamanıza da bağlı. Kredinizi günü gününe kusursuz bir şekilde yatırıyorsanız kredi notunuz da yüksek çıkacaktır. Eğer kredi notunuzun nasıl yükseltileceğini bilmiyorsanız daha ayrıntılı bilgi amacıyla Kredi Notu Nasıl Yükseltilir makalesini ziyaret edebilirsiniz. Kredi notumu nasıl öğrenirim diyorsanız da Ücretsiz Kredi Notu Sorgula bağlantısına tıklayarak bedava bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Kredi notunuz yüksek ise banka sizin aylık gelirinize ve üzerinize kayıtlı olan mal varlığınıza bakacaktır. Aylık geliriniz iki krediyi de zorluk çekmeden ödeyebilecek halde ve mal varlığınız da borcu karşılayacak nitelikteyse bankalardan 2. krediyi bankaya göre kefilli ya da kefilsiz bir şekilde kolaylıkla alabilirsiniz. Eğer geliriniz iki krediyi ödemeyi karşılamıyor ve üzerinize ipotekli olan mal varlığınız da borcu karşılamayacak haldeysa bankadan 2. krediyi çekmeniz gerektiğince güç hem de imkânsız olabilir. Bu halde da 2. alternatif olan Kredi Çekemiyorum Acil Kredi Lazım makalemizi ziyaret ederek alternatif kredi yöntemlerini araştırabilirsiniz.

Aynı Bankadan 2. Kredi Çekebilir Miyim?
Daha evvelce kredi çektiğiniz bankadan faiz oranları nedeniyle ya da diğer sebepler dolayı tekrar aynı yerden kredi çekmek isteyebilirsiniz. Çoğu vakit borç kapamak ya da bir şey alma amacıyla tekrar toplu paraya gereksinimiz oluyor ve devam eden kredimiz bulunduğu amacıyla de yeni bir kredi çekmemiz gerekebiliyor. Bu halde da aynı bankayı tercih ettiğiniz de tekrar yukarıdaki belirtmiş bulunduğumuz kredi notu yüksek olması, aylık gelirinizin iki krediyi karşılayabilmesi ve üstüne olan mal varlığın sayısal değeri gibi şartları karşılayabildiğiniz de aynı bankadan ikinci kez kredini çekebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here