Ana sayfa Kredi Kartı İş’te Üniversiteli Kredi Kartı Başvurusu

İş’te Üniversiteli Kredi Kartı Başvurusu

684
0

İş’te üniversiteli kredi kartı başvurusu için, en önemli şart üniversite öğrencisi olmak ve 25 yaşını doldurmamış olmaktır. Bunun haricinde kredi notunun da uygun olması gerekir. Türkiye İş Bankası tarafından öğrencilere tanımlanan İş’te üniversiteli kredi kartı Visa özelliği taşır. 18 yaşından büyük olan her üniversite öğrencisi bu kredi kartını almak için başvuruda bulunabilir. Başvuru için öğrenci belgesi ibraz etmek zorunludur. Aksi halde, İş’te üniversiteli kredi kartı başvurusu, belge eksikliği sebebiyle geçersiz veya olumsuz olarak değerlendirilir.

Kimler İş’te Üniversiteli Kredi Kartı Başvurusu Yapabilir? Kartın Avantajları Nelerdir?

18-25 yaş arası önlisans, lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin tümü; İş’te üniversiteli kredi kartı başvurusu yapabilir. Sadece üniversite öğrencilerine özel olan bu kart sayesinde, Maksimum’a özel avantajlar, Maxipuanlar ve öğrencilerin ilgi duyduğu markalara özel indirimli ve taksitli alışveriş imkânı verilir.

Öğrenci belgesi ve kimlik belgesi ile birlikte İş Bankasının İş’te üniversiteli kredi kartına başvuru yapılabilir. Başvuru kanalları internet, sms, facebook ve İş Bankası şubeleridir. Sms ile İş’te üniversiteli kredi kartına başvuru için; telefondan mesaj kısmına gelinir, ÜNİK yazıp bir boşluk bırakılır, ardından TC Kimlik Numarası yazılıp, 4402 numarasına SMS atılır. İş’te üniversiteli Facebook sayfasından da, Kart Başvurusu sekmesine tıklanarak, gerekli başvuru adımları izlenir.

Başvuru sırasında, kartı temassız olarak kullanmak için talepte bulunma seçeneği de sunuluyor. Temassız olarak kullanılmak istenilen kartın, temassız işlem için tek seferlik üst limiti 50 TL olarak belirleniyor. Toplam temassız kullanma limiti ise 100 TL. Eğer 100 TL limit tamamlanırsa, tekrardan temassız işlem yapmak isteyen müşterinin, kart şifresi ile bir işlem yapması gerekiyor. Bankamatikten şifreli bir işlem yapılması da yeterli olabiliyor. Bir diğer avantaj ise, İş’te üniversiteli kredi kartına başvuru yapıp başvurusu onaylanan müşterilerin, ilk yıl kredi kartı yıllık ücreti ödemediği biliniyor.

İş’te üniversiteli kredi kartı başvurusu yapan müşterinin, İş Bankası’nda vadesiz bir hesabının olması gerekiyor. Bu kredi kartın başvuru yapan ancak, İş Bankası’nda vadesiz hesabı bulunmayanlara da, kredi kartı onaylandığı takdirde bir vadesiz hesap, otomatik olarak açılıyor. Diğer bankalarda ve kredi kartlarında olduğu gibi İş’te üniversiteli kredi kartında da, öğrencinin isteğine göre hesap kesim tarihi belirlenebiliyor. Genellikle bu karta tanımlanan kredi kartı limitinin minimum 250 TL tutarında olduğu biliniyor. Bu limit kredi notu ve diğer mali bilgilere göre değişiklik gösteriyor. Zamanla limitin artış talebi de yapılabiliyor. Eğer müşteri onay verirse, banka tarafından da uygun görülürse limit artırılabiliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here