Ana sayfa Genel Bilgiler İşkur İş İlanları Başvuruları Nasıl Yapılır?

İşkur İş İlanları Başvuruları Nasıl Yapılır?

1176
0
İşkur İş İlanları Başvuruları Nasıl Yapılır?
İşkur İş İlanları Başvuruları Nasıl Yapılır?

Günümüzde pek çok kişi işsizlik nedeniyle psikolojik sorunlar yaşamakta ve hatta intihar etmektedir. Türkiye’de 2018 Mart aylarında başlayan ekonomik kriz ve develüasyon ile beraber pek çok kişi işini kaybetti. Oldukça iyi bir pozisyonda ve iyi bir maaşla çalışan pek çok personel kendini bir anda asgari ücretle veya ona yakın bir ücret ile çalışırken buldu. Bunun gibi pek çok sorunun bolca bulunduğu ülkemizde bir işiniz varsa oldukça şanslısınız Peki ya hiç işiniz yoksa? İş başvurularınız yanıtsız mı kaldı? Ne Yapabilirsiniz ?

Günümüzde pek çok işsiz birey kendini bir anda İşkur’un önünde buluyor. İşsiz insanlara iş veya iş kurmaları için destek verme amacıyla kurulan İşKur, bugüne kadar onbinlerce insanı iş sahibi yaptı. Siz hala İşkur’a başvurmadıysanız ve bir işinizde yoksa bu yazıda her şeyi detaylıca anlatacağınız İşte İşkur İş İlanları Başvuruları Nasıl Yapılır?

İşkur İş İlanları Başvuruları Nasıl Yapılır?
İşkur İş İlanları Başvuruları Nasıl Yapılır?

Başvuru Nereden Yapılır?

Eğer bir iş arayışı içerisindeyseniz İşkur’a iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Bunun için İşkur web sayfasından geçerli iş ilanlarına bakabilir ve size uygun olan herhangi bir iş ilanına başvuruda bulunabilirsiniz. İşkur iş başvurusu için, https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx bu adrese girmeniz ve akabinde hangi şehirde ve ilçede yaşadığınızı yazmanız gerekmektedir. Eğer bir mesleğiniz varsa bu formda meslek alanına mesleğinizi de yazmalısınız. Yapılan istatistiklere göre mesleği olan bireyler İşkur’da çok daha kolay iş bulabiliyor. Tüm bu işlemlerden sonra yine form üzerinde yer alan öğrenci olup olmadığınız alanının işaretlenmesi engellilik durumu ve vardiya tercihi gibi seçimleri yapmanız ve formu dolu bir şekilde göndermeniz iş bulma şansınızı artıracaktır.

İşkur İş İlanları Başvuruları Nasıl Yapılır?
İşkur İş İlanları Başvuruları Nasıl Yapılır?

İşkur’da iş ararken hemen yukarıda verdiğimiz linkteki sayfanın üzerinde bulunan aradığınız iş pozisyonunu da yazabilirsiniz. Böylelikle istediğiniz işte çalışma şansınızı artırabilirsiniz. Geçtiğimiz günlerde İşkur en az ilkokul mezunu olmak şartıyla 8 bine yakın işçi alımı yapacağını duyurmuştu. İnternette bu haberi detaylıca okuyarak iş hakkında bilgi sahibi olabilir ve hemen başvuruda bulunabilirsiniz.

Başvuru işleminden sonra göndermiş olduğunuz form kısa süre içeriisnde İşkur’a ulaşacak ve 15-20 gün içerisinde cevap alacaksınız. Aldığınız cevabın olumsuz olması durumunda tekrar başvuru yapmalısınız. Çünkü zaman zaman istediğiniz pozisyonlarda açık bulunmayabiliyor. Açık bulunduğu anda size ulaşmaları için iş bulana kadar başvuru yapmanız gerekiyor. Ayrıca İşkur sadece işçi alımı yapıyor gibi bir olgu kesinlikle kafanızda oluşmamalı. İşkur mühendistan su tesisatçısına kadar pek çok kişiye iş bulabiliyor. Bu nedenle Üniversiteden mezun olup da iş bulamamış olan genç arkadaşlarımızda İşkur bünyesinde başvuru yapabilir ve bir iş bulma şansı yakalayabilirler.

İşkur aracılığı ile başvurduğunuz işler kesinlikle sigortalıdır. Bu açıdan içiniz rahat olmalıdır. Ayrıca alacağınız ücretler de yüksek ihtimalle asgari ücretin üzerinde olacaktır. Başvurunuz cevaplandığında, görüşmeye gitmeli ve yeni işinizi görmelisiniz. Yeni işinizin hayatınıza başarı getirmesi dileğiyle..

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here