Ana sayfa Konut Kredisi Halkbank Konut Kredisi Hesaplama

Halkbank Konut Kredisi Hesaplama

1370
0

HALKBANK KONUT KREDİSİ HESAPLAMA

Gün geçtikçe artan konut ihtiyacını karşılamak için üretilen konutların sahipleriyle buluşmasında gerekli olan kapitalin karşılanması için bankaların çeşitli arz seçeneklerinden biridir Konut Kredisi. Ev sahibi olmak isteyen kişiler kimi zaman konut değerinin verilebilen maksimum değerindeki kadar kredi alırken bir kısmı da sadece bir kısmını almak istemektedir. Bankalar ise çeşitli argümanlar talep ederek müşterinin maddi olanaklarını inceler ve kredi tutarını bu argümanlara göre belirler.

Halkbank 2019 yılında konut kredi faiz oranları itibari ile en avantajlı bankalar arasında yer almaktadır. Özellikle devlet bankası olması vatandaş açısından ayrıca bir tercih sebebi olmuştur.

Konut kredisi kullanmak isteyenlere özel hazırladığı kampanyalar ile herkesin hayal ettiği eve kavuşmasında müşterileri için elinden geleni yapmaktadır.

Banka bütün müşterilerine %1,65 faiz oranı ile konut kredisi kullandırmaktadır.120 aya kadar vade imkanı ile kira öder gibi ev sahibi olabilme imkanı sunulmaktadır.

Ev için kredi almak isteyen kimseler için ise en merak edilen” Kaç lira alırsam kaç lira öderim?” sorusunun cevabıdır. Bunun cevabını almak artık internete ulaşabilen herkes için çok kısa bir süre içinde mümkün olmaktadır. Arama motoruna Halkbank Konut Kredisi Hesaplama yazıldığında hesaplama aracı hemen ekrana geliyor. Eğer bankanın maaaş müşterisi ise krediye başvuran müşteri “Hesaplı Evim ( Maaş Müşterilerimiz) butonuna tıklayarak hesaplama yapabilirler. Örneğin 100.000 TL için  24 ay vade seçeneği seçildiğinde toplam geri ödeme 121.915,57 TL , aylık ödeme 5079,82 TL iken 48 aylık vade seçildiğinde geri ödeme 145.554,75 TL , aylık ödemesi de 3.032,39 TL olarak belirlenmektedir.

Aynı miktarda kredi için 10 yıl vade seçildiğinde de geri ödeme 230.317,78 TL , aylık ödeme miktarı 1.919,31 TL dir. Tüm vadelerde de kredi faiz oranı yüzde 1,65 tir.² Halkbankası Konut Kredisi Başvuru Evrakları

  • TC Kimlik fotokopisi.
  • İkametgah.
  • Gelir düzeyini gösterir belge,maaş bordrosu ya da serbest meslek çalışanları için bağlı bulundukları odadan alınan üyelik belgesi,imza sirküleri, sgk hizmet dökümü.
  • Emekliler için sgk emekli belgesi, emekli olduktan sonra çalışmaya devam edenler için beyan dilekçesi.
  • Çiftçiler için çiftçilik belgesi, müstahsil makbuzları ve arazi fotokopi evrakları.
  • Kira geliri olanlar için gelir beyan belgesi.
  • Faiz gelirleri için ise hesap cüzdanı örneği.
  • Kredi çekilecek konuta ait fotokopi. Tapunun kat irtifaklı tapu olmaması halinde tapu ile beraber yapı denetim belgesinin sunulması gerekmektedir. Eğer yapı denetim kağıdı yok ise 5 yıllık yapı ruhsatı ve imar durum belgesinin sunulması zorunludur.Ø  Halkbank Konut Kredi Çeşitleri

1.      Hesaplı Evim Konut

Sizin bütçenize en uygun kredi hesaplaması yapılarak ihtiyacınızı karşılamak adına yapılan bir çalışmadır. 120 ay vade ve %1,65 faiz oranı uygulanır. Ilk taksidi 3 ay erteleme gibi bir imkan sunulmaktadır. Taksitler ister aylık eşit rakamlarda isterseniz de sizin belirleyeceğiniz tutarlarda ayarlanır. Bu şekilde zorlanmadan kredi ödemesini tamamlamanız hedeflenmektedir.

Paketten yararlanmak için banka müşterisi olmanıza gerek yoktur. Size en yakın şubeye giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

2.      Canım Evim Konut

Halkbankası’ nın sizlere sunduğu düşük faizle ev sahibi olmanızı sağlayacak kredi türüdür. Ödeme şekli sizin belirlediğiniz şekilde gerçekleşecektir. İster 3 aylık periyotlarda, isterseniz de serbest ödeme şe kli ile tamamlayacağınız krediniz için, 100 Bin TL’ ye kadar olan kredi ise 500 TL tahsis ücreti alınacaktır. Bununla beraber ekspertiz ücreti 800 TL, ipotek tesis tutarı ise 155 TL’dir.

3.      Dost Konut

Halkbankası dışında bir bankadan kullanılan kredileri, esnek ödeme koşulları ile transfer eden kredidir. Bu şekilde taksit oranınızı ve faiz oranınız düşürmenize yardımcı olmak hedeflenmiştir.

Bu krediyi 120 ay vade seçeneğinde %1,98 faiz oranında, 180 ay vadede %1,99 faiz oranında kullandırılmaktadır.

4.      Vefa Konut

Şehit ve gazi ailelerine özel sağlanan masrafsız konut kredisidir. Tahsis ücreti alınmaz. Şehit ya da gazi yakını oladuğunu gösterir belgeyi ibraz etmek yeterlidir.

120 ay vade ile %1,65 faiz oranında aylık 1919 TL ödeme yaparak 100.000 TL kredi kullanabilirsiniz.

5.      İnşaata Destek

Kendi arsası üzerinde kendi konut ihtiyacı için inşaata başlayan ve bu konuda finansman desteği almak isteyen gerçek kişilere sağlanan konut kredisidir. Inşaat seviyesinin %70 civarında ortaya çıkmış olmasışartı aranır. Kesinlikle inşaat firmalarına kullandırılan bir kredi değildir. Şahısları desteklemek amaçlı kullandırılır. 120 ay vade ile taksitlendirilir. Kullanılan faiz oranı %1,79 dur.

6.      Kentsel Dönüşüm

Olası bir afet ile karşılaştığında zarar görmesi yüksek olan evinizin yenilenmesinde Bankanın sizlere sunduğu özel bir tekliftir. Burada amaç en uygun faiz oranı ve esnek ödeme ile evinizi rahat şekilde yenileyebilmenizdir.

Kentsel dönüşüm konut kredisi %1,42 faiz oranı ile %0,33 devlet destek oranının toplamından ortaya çıkan %1,75 lik bir faiz oranında 120 ay vade ile müşterilerine sunulmaktadır. Tahsis ücret ödemesi alınmaz.

Krediden yararlanmak için bulunduğunuz yere en yakın Halkbank şubesine gitmeniz ve başvuruda bulunmanız yeterli olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here