Ana sayfa Emekli Emekliye Kolay Kredi Veren Bankalar ?

Emekliye Kolay Kredi Veren Bankalar ?

770
0

Emeklilere faizsiz kredi veren bankalar ile ilgili AYRINTILI incelemeler yaptık. Akabinde emekliler amacıyla üstünlüklı kredi fırsatları yayınlayan 8 banka adını derledik. Baktığımız vakit bir çok banka emekliler amacıyla maaşlarının 10 ya da 15 katı kadar kredi olanağı sunmaktadır. Ama asıl sarfedilen sistem ise emekli maaşlarının yarısının kredi taksiti tutarında olmasıdır. Örnekle anlatacak olursak; emekli maaşı 3.000 TL olan yurttaşların çekeceği kredinin aylık taksitleri en çok 1.500 TL olur. Bu matematiksel prosedür de bir çok banka doğrulusunda kullanılmaktadır. Tabi kredi miktarınızın çoğunluğu kredi notunuzun yüksekliğine de bağlıdır.

Bankalara geçmeden evvelce transfer etmek istediğimiz başka bir ayrıntı ise emekli kredisi yaş sınırıdır. Her banka da emekli kredisi yaş sınırı aynı değildir. Ancak birtakım bankalarda yaş sınırı 80 olarak belirlenmiştir. Örneğin, emekli kredisi yaş sınırı 80 olan bir bankadan kredi çekmek isteyen vatandaşın yaşı 78 olsun. Bu banka üzerinden en çok 24 ay yani 2 sene vade ile kredi çekebilir. 77 ise 3 sene(36 ay) vade ile bu krediyi çekebilir.

Aktif Bank PTT Emekli Kredisi

Aktif Bank ve PTT ortaklığı ile emeklilere hemen kredi olanağı. Acil nakit gereksinimi olan emeklilerimiz kefilsiz, belgesiz ve koşulsun olarak kredi alabilirler. Krediden faydalanmanız amacıyla emekli maaşınızı PTT şubesinden almanız yeterlidir. Bu bağlamda kredinizi almanız amacıyla dilediğiniz PTT şubesine gitmeniz yeterlidir.

Aktif Bank ve PTT ortaklığında verilen bu kredinin en yüksek tutarı 60.000 TL olarak belirlenmiştir. En az 1.000 TL kredi çekebilirsiniz. Kredinin vadesi en çok 48 ay ve faiz seviyesi ise %1.89’dur.

Ziraat Bankası Faizsiz Emekli Kredisi Veriyor Mu?
Saygıdeğer ziyaretçilerimiz. Başka internet sitelerinden okuduğunuz Faizsiz Emekli Kredisi Veren Bankalar yazılarına itibar etmeyiniz. Şuan da hiçbir banka emeklilere faizsiz kredi vermemektedir. LAKİN bankaların kendi müşterisi olan emeklilere sunmuş olduğu düşük faiz imkanları mevcuttur. Detaylar ve emeklilere özel konut ve gereksinim kredisi kampanyaları amacıyla başka konumuza göz ata bilirsiniz.

Maaş ödemelerini Ziraat Bankası üzerinden alan emeklilerimiz hem gereksinim hemde konut kredisinde üstünlük sahibi olurlar. Emeklinin Artısı Kredi Paketi kasamında gereksinim kredilerinde 1,24% faiz seviyesi, konut kredilerinde 1,06% faiz olanaklarından faydalanırsınız. Kredi taksitlerinizi aylık ya da 3 aylık ödeme seçenekleri ile ödeyebilirsiniz.
Halk Bankası, emeklilerimizin ülkemiz amacıyla verilen emeklerden ötürü vefa borcu niyeti ile Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi kampanyasını başlatmıştır. Halk Bankası emekli kredisi hem masraflı hem masrafsız olarak iki çeşitte sunulmaktadır. Bütçenize ideal krediyi seçme imkânına sahipsiniz.

Masraflı emekli kredisi amacıyla yapılan faiz seviyesi %1,25 tir. Masrafsız emekli kredisi amacıyla ise %1,30 faiz seviyesi uygulanmaktadır. Diğer ayrıntılar amacıyla Halk Bankası şubesine gidebilirsiniz. Hem de maaşınızı Halk Bankası üzerinden almanız daha düşük faizlerle kredi çekmenizi sağlar.

Emekli Kredisi Veren Diğer Bankalar 2018
Yazımızın ilk alhemen de açıkladığımız üzere bankaların emekli yaş sınırı bulunmaktadır. Bu yaş sınırları ortalama her banka da aynıdır. (80 yaş) 80 yaş sınırı olan bir bankadan 48 ay vade ile kredi alabilmeniz amacıyla 76 yaşında olmanız gerekmektedir. Bir kez daha hatırlatalım, emekli maaşınızı aldığınız banka üzerinden kredi çekmeniz sizin amacıyla daha iyi olur. Zira bankalar kendi bünyelerinde barınan müşterilerine ideal faiz koşulları sunarlar. İşte başka bankaların emeklilerimize uyguladığı faiz oranları.

Katılım bankalarının verilen emekli kredileri dinen caiz kredilerdir. Bu krediler kar payı seviyesi üzerinden verildiği amacıyla dinen bir problem teşkil etmemektedir. Emeklilere faizsiz kredi veren bankalar 2018 güncel listesi ile ilgili sormak istediklerinizi bizlere aşağıdan iletebilirsiniz

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here