Ana sayfa Finans Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar

Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar

780
0Sicili bozuk olan kişiler bankalardan kredi alırken ciddi sorunlarla karşılaşır. Birçok banka kredi notu düşük diye müşterilerine kredi vermek istemez. Kredi verirken kefil ve ipotek ister. Bin dereden su getirip kredi vermek istemezler. Kredi notu düşük olan kişiler belli şartları yerine getirdikleri taktirde bankalardan kredi alabilirler. Bazı bankalar kredi notu düşük olan müşterilerine de kredi vermektedir. Kredi yapılandırması yapan, borcunu düzenli ödeme yapmaya başlayan kişilere kredi notu düşük olsa da banka kredisi çekebilir.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankaların Faiz Oranları

Bankacılık sektöründe faaliyet gösteren bankalar piyasada oluşan rekabetten dolayı kredi notu düşük olan müşterilerine de kredi vermektedir. Kredi notu düşük olan müşterilerine kredi veren bankalar şunlardır:  ING Bank, Denizbank, Akbank, TEB, Garanti Bankası, QNB Finansbank, Yapı Kredi, ICBC Bank ve AktifBank

Kredi notu düşük olan kişilere kredi veren bankalar ihtiyaç kredilerinde faiz oranını 2.29 olarak uygulamaktadır. Krediyi 36 ay vadeli vermektedir. Kredi çekmek için bankanın sizden istediği evrakları tamamlamanız gerekir. Gelir durumunu gösteren belge, nüfus cüzdanı ile kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Çiftçiler çiftçi olduğuna dair belge ile, memur ve işciler maaş bordrosu ile,meslek erbabları işyeri gelir vergi levhası ile başvuru yapabilir. Gayrimenkulu olup kira elde edenler kira sözleşmesini, gayrimenkulu ipotek gösterip kredi çekmek isteyenler gayrimenkulun tapusunu bankaya getirmeleri gerekir.

Kefil ve Teminat ile Kredi Çekmek

Kredi notunuz düşükse kredi çekmek için banka sizden mutlaka bir teminat ya da kefil isteyecektir. Teminat olarak sahibi olduğunuz gayrimenkulu gösterebilirsiniz. Bankalar kredi notu düşük olan müşterilerinden kefil isteyebilir. Kredi başvurusu sırasında kefilin yanınızda yer alması ve gerekli yerlere imza atması gerekir. Kredi başvuru sözleşmesinde kefilin mutlaka imza atması gerekir.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalara Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi başvurusu için bankanın en yakın şubesine gidip müşteri temsilcileri ile görüşebilirsiniz. Başvuru yapabilmek için 18 yaşından büyük olmanız gerekir. Başvuru sırasında mutlaka sizden istenen evraklarınızın hazır olması gerekir. Bazı bankalar kredi vermek için müşterilerinden 20 yaş sınırı isteyebilir. Kredi çekmek için üst yaş limiti ise 70 olarak belirlenmiştir. 70 yaş üstü kişilere bankalar kredi vermez. Banka ile çalışmayan ve 5 yıl boyunca hiçbir finansal girişimi olmayan kişilerin kredi notu 0 olarak belirlenmiştir. Bu kişilerin de kredi çekmesi çok zordur. Kredi notunuzun olmaması banka için riskli gurupsunuz demektir. Bankalar riskli guruplara kredi vermek istemezler. Kredi notuna sahip olmak için mutlaka küçük limitli de olsa bir kredi kartınızın olması ve ödemelerinizin düzenli olarak yapılması gerekir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here