Ana sayfa Kredi Çiftçi Kredisi Kampanyaları Ve Faiz Oranları

Çiftçi Kredisi Kampanyaları Ve Faiz Oranları

719
0
Çiftçi Kredisi Kampanyaları Ve Faiz Oranları
Çiftçi Kredisi Kampanyaları Ve Faiz Oranları

Çiftçiler ülke ekonomisinin can damarı kilit bölgesini oluşturmaktadır. Tarım ve hayvancılık ile uğraşan çiftçiler zaman zaman işlerini büyütmek ve kötü işlerini düzeltmek için krediye ihtiyaç duymakta ve Devlet de bu konuda çiftçileri desteklemektedir. Geliri düşük dahi olsa yüksek limitli krediler ve hibe imkanı sunan bankalar, bu yıl 2019 için de fırsat ve kampanyaları sürdürmektedir. Bu yazıda sizlere Çiftçi Kredisi Kampanyaları Ve Faiz Oranlarından bahsedeceğiz.

Çiftçilere Kredi Veren Bankalar

Şuan için en uygun koşullarla çiftçilere destek olup kredi veren iki banka bulunmaktadır. Bunlardan birincisi Ziraat, diğeri de Denizbank’tır. Eğer TKDK de kayıtlı çiftçi iseniz sizde bu iki bankanın sunmuş olduğu kredilere başvuruda bulunabilirsiniz.

Çiftçi Kredisi Kampanyaları Ve Faiz Oranları
Çiftçi Kredisi Kampanyaları Ve Faiz Oranları

Ziraat Bankası

Ziraat bankası, kontrollü örtü altı tarımı için belirlediği üst 10,000,000 TL’lik kredi limitininin 750 bin lirası için yüzde 75 faiz indirimi verecek. Yaygın bitkisel Üretimde kullanılacak 750 bin lira limitli kredinin 100 bin lirası için yüzde 50 faiz indirimi verilecek. Ziraat Bankası’ndan alacağınız çiftçi kredi ürünlerinin diğerleri için yüzde 10’dan yüzde yüze kadar faiz indirimi alabilirsiniz

Çiftçi Kredisi Kampanyaları Ve Faiz Oranları
Çiftçi Kredisi Kampanyaları Ve Faiz Oranları

Faiz İndirimi Nedir?

Çiftçilere verilecek olan kredilerde yapılan faiz indirimi şu şekilde açıklanmaktadır. Örnek verecek olursak 200 bin TL olarak kullanacağınız çiftçi kredisinin tamamı için yüzde 50 faiz indirimi verileceğini düşünelim ve bankanın bu krediyi yüzde 12 faiz oranından verebileceğini farzedelim. Devlet, kredinin tamamı için yüzde 50 faiz indirimi sunuyor yani yüzde 12’lik faizin yarısını karşılayacağını söylüyor. Bu durumda alacağınız 200 bin TL’lik kredi için 5 yıllık vadede toplam 120 bin TL faiz ödemesi yaparsınız. Yani borcu 320 bin TL olarak geri ödemeniz gerekir. Devlet bu kredinin tamamı için faizin yüzde 50’sini karşılayacağını taahhüt ettiği için, 320 bin TL yerine sadece 260 bin TL’lik ödeme yaparsınız. Yani 200 bin liralık kredi için devletten 60 bin TL destek alırsınız.

Ziraat Bankası Çiftçi Kredileri Faiz Oranları

Ziraat Bankası çiftçi kredileri için belirlediği faiz oranını yüzde 12 olarak sabit tutmuştur. Yakın zamanda çiftçi kredileri için ödenecek faiz oranının yüzde 6’ya kadar düşeceği söylentileri dolaşmaktadır. Faiz oranları düştüğünde en net bilgiye yine sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Deniz Bankası Çiftçi Kredileri Faiz Oranları

Türkiye’nin en büyük özel bankalarından biri olan Ziraat Bankası da çiftçilere özel faiz indirimlerine devam ediyor. Aylık bazda 1,29’dan başlayan faiz oranları ile kredinizi alabiliyor ve kullanabiliyorsunuz. Henüz kredi için bir limit belirlenmemiş olsa da yıllık 15 faiz oranıyla kredi alabilmek oldukça iyi. Deniz bankası çiftçi kredisi faiz oranlarının yakın zamanda güncelleneceğini ve mevcut oranın aylık bazda %0,99’a kadar düşürüleceğini söyledi. Siz de çiftçi kredisi almak istiyorsanız en yakın şubeye uğramalı ve bilgi almalısınız

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here