Ana sayfa Finans Borçtan Kurtulmak İçin Altı İpucu

Borçtan Kurtulmak İçin Altı İpucu

2002
0

Borçtan kurtulmak için altı ipucu

Borçtan kurtulmak kolaydır bu olayı gözünüzde fazla büyütmeyin hayatınızı ve düşüncelerinizi borçlarımı nasıl ödeyeceğim diye karartmayın. Kişisel finans analizleriniz sırasında sadece istikrar ve düzen oluşturun.

Ekonominin iyi bir şekilde yönetilmesi, herkesin gelirlerini en faydalı şekilde dağıtmayı öğrendiği bir öz kontrol, sebat ve sabır sürecidir.

Bunu başarmak için, sağlıklı bir finansmana sahip olmanın önündeki engeller ortadan kaldırılmalıdır.

Değerlendirilmesi gereken ilk şey, kişinin sahip olduğu borçluluk düzeyidir. Oradan, ne zaman ödeyebileceğinize ve ne kadar ödeyemeyeceğiniz üzerine uygulanabilir bir plan çizmeye başlamalısınız ve ne kadar süreyle borçsuz olabileceğinizi tanımlamalısınız.

Tasarruf her zaman kişisel finansta mevcut olmakla birlikte, borçların ödenmesi durumunda, bu amaç için aynı paraya mahkum edilmelidir. Bekleyen hesaplar belirlendikten sonra, aynı tasarruf kültürü izlenmeli ve öngörülemeyen herhangi bir olay durumunda kullanılabilecek bir acil durum fonu oluşturulmalıdır.

Çoğu zaman, bir kişinin hesap bakiyesini ek olarak negatif bakiyelerde katlanmanın masrafına ulaşmadan tüketmesi olur. Bu denge göründüğünde, kişi bunu karşılayamayacağını ve bu tutarları ödemesine izin veren bir tasarruf planı uygulamak zorunda olduğu ve aynı zamanda yaşam tarzını sürdürmeye devam etmesi gerektiğini fark ediyor. Bu durumda işler daha da karmaşık bir hal alıyor.

Borçtan Çıkmanın 6 Adımı:

1. En düşük miktardan en yüksek miktara kadar sipariş vererek borçları tanımlayın. Bu şekilde, daha az miktarda borçların en kolay ve iptal etmenin gerçekçi olduğu gerçekçi olmak üzere, ödenecek öncelikleri sipariş edebilirsiniz.

2. Aylık giderleri analiz edin ve hangilerinin azaltılabileceğini değerlendirin. Bu senaryoda, kişinin ödeme kabiliyetini değerlendirmesi ve böylece borçlarını nasıl ödeyeceğine karar vermesi daha kolay olacaktır.

3. Daha hızlı ödenebilecek borçları ödemeye başlayın. Önceden yapılmış olan liste göz önüne alındığında, kişi tasarruf ettiği parayı ilerletebilir ve hesapları daha düşük bir miktarla hesaplamaya başlar.

4. Bir borç iptal edildiğinde, listede olan diğerine devam edin. Daha az miktarda olan borçlar iptal edildiğinde, daha önce yaratılmış olan listenin, toplam tutarlar ödenene kadar takip edilmesi önerilir.

5. Tüm borçlar iptal edildiğinde, tasarruf modeline devam edin. Bu parayı iyi getiri sağlayan bir araca yatırmanıza izin verecek olan aynı tasarruf modeliyle devam etmeniz önerilir.

6. Borçlar ödenemiyorsa, yardım edebilecek bir uzmana başvurmanız önerilir. Bir tasarruf planının takip edilememesi durumunda, borç iptali konusunda uzmanlaşmış kuruluşlara danışılması önerilir.

Umarız ki en kısa sürede borçlarınızı kapatır ve kafanızı meşgul etmelerini önleyebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here