Ana sayfa Finans Borç Para Bulmak

Borç Para Bulmak

2971
0

 BANKALAR  Para bulmanın tek yasal yoludur. Başkalarından borç alan kişiler maddi manevi zarara uğramuşlardır.Borç para ihtiyacı olunduğunda kesinlikle illegal yöntemlere başvurmamak gerekir.  Özellikle de tefecilerden uzak durulmalıdır.  Bazı kişiler insanların zor anlarından faydalanarak bu durumu fırsata çevirip dolandırmaya çalışırlar. Bu dolandırıcılar çok çeşitli yöntemler ile 1 saat içerisinde banka kredisi aldırabileceklerini vaat ederler. Bu tarz söylemler kişileri zorda bırakmaktan başka bir etkisi olmayacağından insanların bu dolandırıcılara karşı tedbirli olmaları gerekir.

Para ihtiyacı durumunda kişilerin bu ihtiyacı karşılamaları için farklı seçenek vardır. Bunlardan birisi senetle borç veren kuyumculardır. Başka bir örnek ise bazı finans kuruluşları olabilir. Bankaların ise müşterilerine sundukları kampanyalar da nakit paralarda bu ihtiyacı karşılamak için kullanılabilir. Fakat burada önemli olan kısım alınacak paranın miktarıdır. Düşük miktar da alınan paranın faizi daha yüksek olacaktır. Bu nedenle daha farklı yöntemler tercih edebilir. Kredi notu yüksek olan bir kişi için bankalar borç para vermek için yarışır hatta kefil bile istemez.Borç para ihtiyacı durumunda farklı seçenekler bulunur. Bunlardan birisi senet karşılığında kuyumcudan para almak veya beyaz eşya pazarlaması yapmaktır. Borç para sorunu bu şekilde bi anlık çözülebilir fakat sonrasında tekrar sıkıntı yaşamaya başlanacaktır. Bu sıkıntılı durumu yaşamamak ve o anki borç ihtiyacını giderebilmek için yapılabilecek 2 yöntem vardır.

1-) Faturalı Hatta KrediBu yöntem sayesinde anında para ihtiyacı karşılanabilir ve ödeme süre aralığı 6–12 ay olduğundan geri ödemede problem yaşanmayacaktır. Operatörlerin müşterilerine düzenlediği avantajlı paketlerden faydalanarak alınan telefona göre borç para miktarı da belirlenir. Bu borç, telefon faturasına ek taksit olarak eklenir. Nakit ihtiyacını karşılamak içi alınan bu telefon satılarak nakit ihtiyacı giderilmiş olur.

                            “Adınıza kredi çıkartılır“, “anında borç para veriyorum” ,  “senetle borç veriyorum” diyen kişilere kesinlikle güvenilmemelidir.

Borç Para Kimden İstenmeliBorç para bulmak için akla ilk gelen bankadan kredi almak oluyor. Fakat bu kredilerin dosya masrafları, faiz oranları vs. alınan borcun geri ödemesini ciddi şekilde yükseltiyor. Bu nedenle para bulma konusunda banka kredilerine başvurmamak gerekiyor. Başka yöntemler tercih edilebilir fakat dolandırılmamak için de tedbirin elden bırakılmaması gerekir. Çünkü bu durumlardaki kişinin zayıflığından faydalanmak isteyen kötü niyetli insanlar karşısına çıkabilir.

2-) Güvenilir Kredi Danışmanlığı Hizmeti

Acil para ihtiyacı olduğu durumda güvenilir kredi danışmanlığı firmalarına başvurulabilir. Bu firmalar kişinin parasını nasıl değerlendirmesi gerektiğini ve nasıl kazanç sağlayabileceğine dair yol gösterecek donanıma sahiplerdir. Bu yüzden firmalardan birisiyle iletişim kurulmalıdır.

Firmamız acil nakit ihtiyacının miktarı ne olursa olsun doğru ve uygun oranları tespit ederek yol gösteririr.

Kredi danışmanlık firmaları kişinin ihtiyacına göre detaylı hizmetler sunar. Kredinin çekildikten sonra uygun bütçe belirler.  Bir de kredi danışmanlık firmalarının yasal olarak olmadığı düşüncesi vardır. Bunun sebebi ise merdivenaltı çalışan firmalardan kaynaklanmaktadır. Bu firmalarla çalışan bazı insanlar zarar ettikleri için güvenlerini kaybetmişlerdir. Fakat bu firmalar her şeyi yasal olarak gerçekleştirir.

3-) Kredi BaşvurusuAcil para ihtiyacını karşılayabilecek bankalar bulunur. Fakat bu bankalar bazı prosedürler öne sürer. Bu prosedürler; sigortalılık süreci, Geçmiş dönemlerde borçların düzenli ödenmesi, borç durumu, Kredi Notu durumu, Takip gerektirecek herhangi bir durumun olup olamaması.

Bu maddeleri sağlayan kişilerin profili sağlam olduğundan bankaların güvenini kazanmış olurlar. Bu da bankanın vereceği kredi miktarını doğrudan etkiler.

Eğer kredi almak prosedürlere uygun olmayan kişinin yine de bankaya giderek şansını denemesi gerekir. Bankalar inisiyatifine göre bu prosedür dışına çıkabilir.

4-) Acil Nakit Kredi İçin 5 Banka 

Ülkemizde artmakta olan bankaların kendi içinde de rekabeti artmıştır. Bu rekabetin sonucunda bankalar tüketiciye çok daha uygun kredi vermektedir. Acil durumlar da hızlıca nakit bulunabilecek en iyi 5 banka;Odeabank, ING Bank, HSBC Bankası, Denizbank, Finansbank.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here