Ana sayfa İhtiyaç Kredisi 48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

661
0

Acil nakit gereksinimiz bulunduğu vakit bankalara gereksinim kredisi amacıyla müracaatte bulunuruz. Belirli bir nakit gereksinimizi karşılayan tüketici kredilerinin bilindiği üzere BDDK doğrulusunda vadeleri 36 aya düşürülmüştü. Önceden 48 ay vade ile çektiğimiz kredileri basitlıkla ödeyebilirken 36 ay vadeli çektiğimiz kredileri ödemek o kadar da basit olmamakta. Peki hala 48 ay kredi veren bankalar var mı, hangi bankalar 48 ay vade ile kredi sağlıyor bu gibi soruların cevaplarına yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Hangi Banka 48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veriyor?
Bankalar bizlere belirli miktarda belli bir vadeye kadar gereksinim kredisi sağlıyor. Bu krediler ile nakit gereksinimlarımızı karşılayarak gereksinimlerimizi karşılıyoruz. Tabi bankalar bu kredileri belirli şartlar altında sağlıyor. Bu şartlar asli olarak kredi notunuzun yüksek olması ve gelir halunuzun çekeceğiniz krediyi karşılayabilmesi. Bu iki asli koşulu yerine getiriyorsanız büyük oranda kredinizi çekebilirsiniz.

İhtiyaç kredisi çekerken mühim hususlardan biride vade süresi. BDDK’nın getirdiği yeni karardan ötürü bundan sonra hiçbir banka 48 ay vadeli gereksinim kredisi maalesef ki sağlamıyor. Artık bankalardan çekeceğiniz bütün gereksinim kredilerinizi yalnızca 36 aya kadar vadeli çekebiliyorsunuz. Bu hal nakit gereksinimi olanları gerektiğince zorlasa da bütün bankalar bu kurala uymak zorunda. Lakin bankalar taşıt kredisi çekmek isteyenlere 48 aya kadar, konut kredisi çekmek isteyenlere ise 120 aya kadar vadeli kredi olanağı sağlıyor. Eğer 36 aya kadar vadeli kredi çekmeyi düşünüyorsanız hangi bankadan en ideal gereksinim kredisi çekebilirsiniz ideal gereksinim kredisi veren bankalar bağlantısına tıklayarak öğrenebilirsiniz. Hem de çekeceğiniz krediyi vadesi ile ne kadara geldiğinizi hesaplamak dilerseniz gereksinim kredisi hesaplama bağlantısına giderek hesaplama prosedürünü yapılabilir ve bütün bankaları karşılaştırabilirsiniz.

Eğer 36 ay vadeli krediler sizi zorluyor ya da kredi çekmek amacıyla bankanın sunmuş bulunduğu şartları yerine getiremiyorsanız seçenek nakit gereksiniminızı karşılayacağınız kredi çekemiyorum acil kredi lazım başlıklı konumuzu inceleyebilir ve banka harici kredi çekebileceğiniz bir çok yol bulabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here