Ana sayfa Faiz 2019 Yılı İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

2019 Yılı İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

608
0

2019 Yılı İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

2018 yılı zor ve sıkıntılı bir yıl oldu. Bu süreçte birçok iş yeri kapandı. İnsanlar ihtiyaçlarını karşılamakta zorlandı. 2019 yılında aynı sıkıntılar devam ediyor. Faiz oranlarının yükselmesi ile birlikte artık insanlar ihtiyaçlarını ertelemeye başladı. Hayat şartlarının zorlaşması, işsizliğin artması, ihtiyaçların artması insanları borçlandırmaya devam ediyor. Birçok insan bugün borç kapama kredisi çekmektedir. Ev almak isteyenler konut, araç kredisi almak isteyenler taşıt, diğer ihtiyaçlarını gidermek isteyen kişiler ihtiyaç kredisi çekmektedir. Bu yazımızda sizlere 2019 yılında en cazip ihtiyaç kredisini sunan bankaları bir araya getirdik. Amacımız banka reklamı yapmak değil kredi çekme sürecinde olan sizlere yardımcı olmaktır.

Ramazan ayının yaklaşması ile birlikte ihtiyacı artan insanlar kredi çekmek için banka araştırmaya başladı. Yükselen fiyatlar, artan kur memur işci ve emeklileri zor duruma soktu. Enflasyon karşısında maaşı eriyen insanlar çareyi ihtiyaç kredisi çekerek borçlanarak buldu.

Nisan 2019 itibari ile kredi çekmek isterseniz bankaların uyguladığı faiz oranları şu şekilde gerçekleşmektedir: 10 bin lira kredi çekmek isteyen birisi % 1.10 faiz oranı ile kredi çekebilmektedir. 10 bin lira 12 ayın sonunda 878 lira faiz işlemektedir. 10 bin lira kredi için 12 aylık 52.5 lira BSMB kesintisi yapılır. 10 bin lira 12 ay sonunda 10.931 lira olarak geri ödenir.  10 bin lirayı 24 ay vadeli çekmek isteyen birisi yine aynı şekilde 1.10 faiz oranı ile 1.732 lira toplam faiz öder. 52.5 lira BSMV masraflı krediyi 11.785 lira olarak geri ödersiniz.

2019 yılında ihtiyaç kredisi çekmek isterseniz kredi çekmek için banka şubelerine, internet bankacılığına ve mobil şubeye başvurmanız gerekir. Başvurunuz kredi notunuza göre anında sonuçlanabileceği gibi kredi notunuzun düşük olması durumunda gün içinde gerekli inceleme ve kontroller yapıldıktan sonra tarafınıza olumlu ya da olumsuz dönüş yapılacaktır.

Kredi başvuru aşamasında herhangi bir belge vermenize gerek yoktur. Krediniz onaylandığı taktirde çekim yapabilmeniz için nüfus cüzdanı fotokopiniz, gelir belgeniz ve bankanın sizden isteyeceği diğer belgeleri temin ederek kredi çekiminde bulunabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here