Ana sayfa Finans 2019 En Karlı Yatırım Stratejisi

2019 En Karlı Yatırım Stratejisi

915
0

2019 YATIRIM STRATEJİLERİ NASIL OLMALI?

Kaynağın, gelir getir hale gelmesinin karşılığı tam kelime anlamıyla yatırımdır.  Yatırım ileriye dönük olduğu için belli bir kazanç sağlayacak vaatler sunması gerekir. Yatırımların yolunda gitmesi ve güçlü miktar kazanç sağlaması tek başına yeterli olmayacaktır. Doğru kazanç doğru stratejilerin peşinde gerçekleşen uzantılar olmak durumundadır. Yatırım stratejileri için makro ve mikro hesaplar yapılmalı, elde olan birikimin kazanca dönüşmesi sağlanmalıdır. 2018 yılı yatırım ve ekonomi bazında ülkemizde çok verimli bir dönem değildi. Bu göz önünde alınarak yola çıkılmalı, 2019 yılında ki en mantıklı yatırım stratejileri hesaplanmalıdır. Ekonominin dalgalı gidişatı yatırımcıların gözünü korkutsa da güçlü yatırımcılar en kötü enflasyon oranlarında bile kar elde etmektedirler.NASIL BİR YOL İZLENMELİ
Yeni başlayan yatırımcılar için bir cüzdan meydana getirmek oldukça güç durumdur. Uzman ekonomistlerin görüşleri bu bağlamda etkili olabilmektedir. Yine de yatırımcının kendi analizlerini meydana getirmeleri gerekmektedir. Yapılacak olan yatırımların gelecek bazında olduğu düşünüldüğünde hata oranı düşük işlere yoğunlaşmak da fayda vardır.  Birçok yatırımcının aklında ki soru ise ‘’2019 ‘un en iyi yatırım stratejileri ne olacak?’’ sorusudur. Yatırım fonu masraflarının oldukça fazla olması ileriye dönük hesaplamalar da maliyeti aza indirmeye çalışmanın önemini vurgular. Küçük çapta yatırım ve getiri düşünenler için hisse, alım satım maliyeti olan yatırım araçları tercih etmeliler. Bu bağlamda yatırımcının risk alarak yola devam etmesi gerektiğini söylemek doğru olur. Gelir düzeyi yüksek olmayan ve eldeki mikro birikimleri yatırıma dönüştürmek isteyen yatırımcıların büyük risk altına girdikleri doğrudur.  Ancak bu şekilde stratejik ilerleyen kişilerin ekonomide yer aldıkları da biliniyor. Az maliyetle çok getiri elde etmek isteyen kişiler, yatırım için farklı yöntemler bulabiliyor. Bu dönemde bankacılık sektörünün bazı hizmetler sunarak yatırımcıları için farklı bir perspektif oluşturdular. Bu hizmetler bu yıl oldukça rağbet gördü. 2019 yılı içinde stratejik olarak doğru yöntemler arasında gösteriliyor. Mülk almak artık ölü yatırım olarak değerlendiriliyor. Banka hizmeti %7-%25 e kadar sunduğu faiz oranlarıyla yatırımcının yüzünü güldürüyor.
 
DEĞERLENDİRME SÜRECİ NASIL OLMALI
2019 yılında da elde ettiğiniz kazancınızı bankalara belli sürelerde söz vererek faize yatırabilir ya da devlet güvencesi ile bono elde edebilirsiniz. Bu iki farklı yatırım aracı kazanç elde etmek için mantıksal yol olarak gözükmektedir. Dünya ekonomisinin zor zamanlar geçirmesi bankaları hareketlendirdi. Sunulan hizmetler kimi yatırımcı için iyi olsa da mülk satın almaktan çekinen yatırımcılar paralarını bankalara yatırdı. Böylece banka ve yatırımcı kazanırken, mülk satışlarında ki durgunluk ise göz ardı edilecek gibi değildi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here