Ana sayfa İndirimler 2019 Doğalgaz ve Elektrik İndirimi

2019 Doğalgaz ve Elektrik İndirimi

711
0

VATANDAŞA DOĞALGAZ VE ELEKTİRİK MÜJDESİ

Geçtiğimiz günlerde Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez vatandaşlara adeta müjdeli bir haber verdi.  2019 yılı için % 10 gibi bir indirim olacağını belirtti. 2018 yılında birçok insan gelen zamlardan dolayı zor zamanlar geçirmiş ve bu durumdan şikâyetçi hale gelmişti. Asgari ücretli için şartların daha zor olduğu da görüldü. Yapılan açıklama sosyal medya üzerinden vatandaşlara ulaştır. Yapılan yorumlar arasında elektrik ve doğalgaz indirimini yeterli bulmayan vatandaşlar olduğu gibi bu indirim için sevinenler de oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘da yapılan açıklamalara ek olarak katıldığı AK parti grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklama dar gelirli vatandaşa derin bir nefes aldırdı.

Yılbaşı itibari ile düzenlenmesi ve uygulanması planlanan indirimler için Cumhurbaşkanı ‘’ Yılbaşından itibaren, elektrik ve konutlarda %10 indirim uyguluyoruz.’’ Şeklinde halka seslendi.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; 2019 yılı için yeni başkanlık sistemi doğrultusunda bütçe planı ortaya çıkarıldığını ifade etti. Oluşturulan bu planla birlikte vatandaş elektrik ve doğalgazı yılbaşından sonra indirimli kullanabilecekler. Her ne kadar indirimleri yeterli bulmayan vatandaşlar olsa da bu habere sevinenlerin çoğunlukta olduğu söylenilebilir. Türkiye ‘de vatandaşların gider oranlarına bakıldığında büyük payı elektrik ve doğalgaz oluşturmaktadır. Düzenlenen bu yeni indirim ile bu oran aşağıya çekilmeye çalışılıyor. 2019 yılına girmeden vatandaşa verilen bu müjdeli haber yüzleri güldürdü. Özellikle geçim konusunda zorlanan, temel ihtiyaçlarını zor karşılayan asgari ücretli vatandaşların lehine olan bu uygulama yeni yıl için hediye gibi görüldü. Hayati ihtiyaç olan ısınma problemi yaşayan vatandaşlar bir nebze de olsa nefes aldı. 2018 yılında yapılan zamların üzerine yılbaşında zam beklenirken indirim yapılması insanları 2019 yılı için umutlandırdı. Yapılan açıklamalarda ekonominin gelecek yılda düzeleceği söylendi.

YENİ YIL İNDİRİMİ
  Bu indirim vatandaş için yapıldığı bilinse de akıllarda bu indirimin neden yapıldığı sorusu kaldı. Öncelikle vatandaşların ceplerini rahatlatmak için yapıldığı bilinse de döviz kurunda ki düşüşlerin elektrik ve doğalgazın fiyatına etki ettiği söylenilebilir. Bu durum diğer sektörleri de etkiler düşüncesi de insanların zihninde belirdi. Yeni yıla vatandaş indirimle girmiş olsa da 2019 yılı içinde herhangi bir indirim ya da zam yapılıp yapılmayacağı konusunda herhangi bir yetkiliden açıklama gelmedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here