Ana sayfa Kredi 2019 Akbank Taşıt Kredisi

2019 Akbank Taşıt Kredisi

854
0

Ev ve taşıt sahibi olmak için hepimizin yolu bankaların önünden geçer. Günümüzde para biriktirmek neredeyse imkansız hale geldi. Borçlanmadan ev ve araba almak artık imkansız hale geldi. Ev ve araba almak için mutlaka kredi çekmek gerekir. Taşıt kredisi çekerken çok dikkat etmeniz gerekir. Gelir ve gider durumunuzu iyi ayarlamalısınız. Aksi taktirde kredi borçlarını ödeyemezseniz kredi sicil notunuz bozulur ilerleyen zamanlarda bankalardan kredi çekeceğiniz zaman bankalar size red cevabını verir. Kara listeye girmemek için gelir gider durumunuzu iyi analiz edip krediyi durumunuza göre çekmelisiniz.

2019 yılında taşıt kredisi alanında en uygun krediyi hiç kuşkusuz Akbank vermektdir. Akbank taşıt kredileri oldukça cazip seçenekler sunar. Müşterilerine ödemede büyük kolaylıklar sağlar. Uygun faiz oranı ve ödeme kolaylığı ile araç kredisi çekenler için en ideal banka akbank diyebiliriz.

Akbank müşterilerine taşıt kredisi verirken 2 seçenek sunar. Akbank müşterilerine, sıfır araç kredisi ve ikinci el araç kredisi olmak üzere iki şekilde kredi desteği sağlamaktadır.  0 araç almak isteyen müşterilerine % 2.07 faiz oranı ile kredi veren banka 2. El araç almak isteyen müşterilerine % 2.09 faiz uygulamaktadır.  100 bin lirayı aşan araçlar için kredilendirme oranı, fatura bedelinin 100 bin lirasına kadar olan bölümü için % 70, 100 bin liranın üstünde araçlar için % 50 oranında uygulanır.  Akbank müşterilerine verdiği krediyi en fazla 60 ay süreli vermektedir.

Akbank taşıt kredisi çekerken aracın bedelinin tamamı size ödenmez. Aracın bedelinin % 70ine kadar bankadan kredi çekebilirsiniz. Sıfır araç alacak olanların mutlaka köşede az bir birikiminin olması gerekir. Akbank araç kredisini en az 36 ay vadeli en fazla 60 ay vadeli olarak çekebilirsiniz. O araç almadan önce bütün bankaların faiz oranları ve kesintilerini inceleyip krediyi ona göre çekmenizde fayda var. 2019 yılında en cazip araç kredisini akbank sunmaktadur.

  • Akbank Taşıt Kredisi İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Akbanktan taşıt kredisi çekmek isteyen kişi 18 yaşından büyük olmalıdır. Risk ve istihbaratta herhangi bir olumsuzluk taşımamalıdır. Mutlaka gelirini belgelendirmelidir. Kredi taksidi ev hane halkının aylık ortalama gelirinin % 50 sini geçmemelidir. Kişi mutlaka kredi hayat sigortası ve kasko sigortası yaptırmalıdır. Gerçek kişiler için ferdi kaza sigortası yaptırılmalıdır. Satılan araç üzerine rehin konur. Kişi borcunu ödeyinceye kadar aracı satamaz ve bir başkasına devrini yapamaz. O araç satın aldığınızda aracın faturasını mutlaka bankaya vermeniz gerekir.

  • Akbank Taşıt Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Akbank taşıt kredisi çekmek için bankaya müracat ettiğinizde sizden bir takım belgeler istenir. Taşıt kedisi için istenen belgeler şunlardır:

  1. Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, pasaport ( aslı ya da fotokopisi)
  2. Adres teyit amaçlı belge (gerekli görülmesi durumunda)
  3. Gelir durumunu gösteren belge ( serbest meslek sahipleri için vergi levhası, emekliler için hesap cüzdanı. Gayrimenlul beyan edenler için tapu aslı ve fotokopisi
  • Akbank Taşıt Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Akbank taşıt kredisine başvuru yapmak için en yakın akbank şubelerini kullanabilirsiniz. Şubeye gitmeden internet aracılığıyla da mobil bankacılık kanalından taşıt kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here